Author Topic: Страни со шеми од областа на аудио техниката  (Read 1029 times)

Offline nCounTr

 • Почивај во мир
 • Стручњак
 • *****
 • Posts: 231
 • Gender: Male
 • Дипл.Ел.Инж.
  • Македонски форум за електроника
Страни со шеми од областа на аудио техниката
« Opened on 10.10.2009, Saturday, 15:29:13 (Edited 18.10.2009, Sunday, 23:27:16) »
Во оваа тема може да се праќаат конекции кон страни со шеми од аудио техниката како што с: засилувачи, миксети, предзасилувачи, сараунд системи, контрола на глас и слично.

Еве неколку страни кои имаат одлични шеми, кои работат 100%, тестирани од страна на нивниот автор и направени од повеќе посетители на сајтовите:

Code: [Select]
http://sound.westhost.com/index.html
Code: [Select]
http://electro-dan.co.uk/
Code: [Select]
http://www.pjrc.com/
Code: [Select]
http://www.frankvh.com/schematics.htm
Code: [Select]
http://marcusgun.com/elektronik.html
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA

Offline kalco

 • Нов член
 • *
 • Posts: 7
Одг: Страни со шеми од областа на аудио техниката
« Reply #1 on 18.10.2009, Sunday, 20:13:30 (Edited 18.10.2009, Sunday, 23:25:48) »
Еве ова нек биде званично мојот прв пост на форумов

Code: [Select]
http://www.discovercircuits.com/list.htm

http://www.aaroncake.net/Circuits/

http://www.hobbyprojects.com/
:D

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5324
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Quote
9.0 Дополнителни правила
9.1 Сите линкови треба да бидат кодирани (ако незнаете како да кодирате кликнете Тука!)

ај пошто ви е прва грешка и на двата лесно поминувате само со опомена ;D, но за следниот пат да си знаете Кодирајте ги врските !!!

п.с Добредојде kalco се надевам дека ќе имаш убав престој на форумот
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1826
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Зошто да ги кодираат врските кога форумот автоматски ги кодира во линк???
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5324
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
со тоа шт оќе ги кодира врските се спречува рекламација на други сајтови, попрегледно е
не мора луѓето да се чудат што е што, вака знаат дека тоа е она што го барале а нешто друго
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1826
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
ама се штеди време доколку само кликнам, малку луѓе знаат или би трошеле време да копираат и да пастираат во броусер, сепак ова е наменето за јавност.
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.