Author Topic: Каде може да се најдат дизни(или како и да се викаат) за станица со топол воздух  (Read 851 times)

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Дали во скопјево некаде може да се најдат дизни или незнам како се викаат тоа главите различни за дувалка. Еве линк за што станува збор
Code: [Select]
http://cgi.ebay.com/BGA-Nozzle-41x41mm-mesh-Handheld-Heat-Gun-/200584915994?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb3caec1a#ht_1937wt_905

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Имаш во BT Електроник, не се баш вакви, овие се за BGA, тие што ги има во BT се за SMD. Мислам дека една чинеше околу 300 или 400 денари, така нешто, има со различни големини, мислам дека за 3 или 4 различни големини на чипови се продаваа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline nikola_bb

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 380
Фала на информација, баш за бга ми треба значи да нарачувам од нет

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Фала на информација, баш за бга ми треба значи да нарачувам од нет

Провери во Loging можно е да имаат за BGA, само не знам дали ширната (дијаметарот) на отворот (кружниот, оној што се монтира на цевката) ќе ти одговара, ако лемната станица ти е кинеска, нема да ти одговара, ако е за некоја „бренд“ SMD лемна станица, можно е да најдеш точно со таа ширина ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."