Електронски уреди > Бела техника

Мотор од фрижидер

<< < (2/5) > >>

vrukiot:
Не ти треба ништо значи исто така мене ми беше рокнат потенциометарот за брзината на моторот го извадив и го приклучив дирекно, нема некаков потенциометар и одлично работи ми служи како компресор  ;D  ;D

Syrus:
Ееете тука сме и мене ми треба за компресор затоа и го извадив , а тој кондензатор што го спомнавте е против пречки, да не му смета на телевизорот, радиото итн. додека работат

GigaWatt:

--- Quote from: Syrus on 04.12.2010, Saturday, 11:36:43 ---Ееете тука сме и мене ми треба за компресор затоа и го извадив , а тој кондензатор што го спомнавте е против пречки, да не му смета на телевизорот, радиото итн. додека работат

--- End quote ---

Како што претпостатвував, филтер е ;).

Jove:
имаш репутација за ова незнаев дека е за попречување на сметњи ама мојот стар бесе блиску до еден стар телевизор во село и не му правесе проблем  :-\ :-\

GigaWatt:

--- Quote from: Jove on 04.12.2010, Saturday, 22:39:34 ---имаш репутација за ова незнаев дека е за попречување на сметњи ама мојот стар бесе блиску до еден стар телевизор во село и не му правесе проблем  :-\ :-\

--- End quote ---

Тоа е повеќе како „за секој случај“, не значи дека секој мотор од фрижидер ќе прави проблеми на други уреди ;).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version