Author Topic: Бестлатни разговори преку facebook ?  (Read 1038 times)

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Бестлатни разговори преку facebook ?
« Opened on 21.11.2010, Sunday, 11:51:43 (Edited 21.11.2010, Sunday, 18:52:09) »
Ова случајно го најдов денес додека тарашкав по нет па еве да го споделам со вас .
Мислам дека треба да се сподели со пријателите па и они да се приклучат па после да добиете кредит да може да вртите ако се јави некој некаде нека тише па сите да можеме да користиме колку толку беспари нешто .

Code: [Select]
http://www.facebook.com/apps/application.php?id=116982861659349
Споено мислење: 21.11.2010, Sunday, 18:52:09
работи сега се уверив

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Искрено, јас не се разбирам многу од овие работи, така да ако може некој да ми објасни како ова иде, треба да иам headset, како што... ???
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
какви се тие бесплатни разговори? Гласовни како телефон ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline cekaj

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 276
  • Gender: Male
  • Електроничар за занимација
Па Скајп не е бесплатен? Или со ова можеш да бараш и на телефон преку компјутер?
„Електрониката да беше лесна, сите ќе беа електроничари..“

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Одг: Бестлатни разговори преку facebook ?
« Reply #4 on 21.11.2010, Sunday, 19:52:57 (Edited 21.11.2010, Sunday, 20:06:12) »
ова е прилично нова работа изглада ос фејсбук и се дозволува на апликацијата да се активира и ја споделуваш со пријателите имаш можност да поканиш за почеток 16 пријатели од тоа колку ќе прифатат зависи и колку кредит ќе добиеш инаку испробано работи јас се јавив и на фиксен и на мобилен и во странство и тука кај нас секаде може да ѕвониш ограничување ти е само кредотот што го имаш на располагање инаку пред да вртиш може и да провериш колку ќе те кошта за минута разбовор а самата апликација ти кажува дека вртиш на пр. во македонија на моб. или фиксна линија .
кредито е мал и за почеток може да се јавиш на еден или два броја за натаму ќе видиме .
А за комуникација се користат звучниците(слушалките) и микрофонот од компјутерот .
Интересно !

Споено мислење: [time]21 Ноември 2010, 21:04:33[/time]
еве и слика како изгледа апликацијата



па искористете што се може и шт е бесплатно па за натаму здравје боже нели  ;)

п.с сликата е поголема за да може убаво да се види колку кошта повикот и каде се врти се однапред се извинувам ако на некого му преставува проблем

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Хммммм, интересно, ама пак премногу замарање ми е само зада имам бесплатни разговори, и на VIP го имам истото према цела VIP мрежа, така да, не ми е проблем ;), а веќе скоро сите имаат број на VIP (или ако не повеќе барем двоен број, еден што им е на некоја друга мрежа и еден на VIP), така да, барем мене не ми треба ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
интересна страна ..баш сега ја испробав и успеав да си титнам на мојот број...а ако мозе да се дојде до поголем кредит.реп+ за страната
rules are made to be broken

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Може треба да ги поканиш пријателите што ги имаш на фејсбук и на секои 10 од нив што ќе ти ја прифатат поканата ќе добиеш по +5 CV , ама има лимит од 16 пријатели дневно што може да ги поканиш .

Offline Gestak

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Интересно баш ќе пробам кога  ќе се вратам од сколија.

Jove

  • Guest
lol страната е супер респект здравкоски  ;)