Останато > Мерна опрема

Каков инструмент користите ?

<< < (56/56)

Пријателот:
Кога почнав да користам батерии на полнење, едно време џиткав глувци за компјутер, мислев дека се расипани .
Потоа на џоестици кога ставав батерии на полнење , прв пат си помислив дека сум купил расипан џоестик. Потоа еднаш сменив батерии на полнење на втотиот џоестик , едниот џоестик работеше делумно точно, па си мислев дека Андроид ОС му е проблем да функционира со сите опции, пак сменив батерии на полнење, па си работеше се во ред. Од тогаш не фрлам техника. (преживеаа џоестиците, .... ;D ;D )
Потоа ми се случи еднаш на тастатура од Логитеч да ги извадам батерииите да пробам друг уред на ТВ,  додека ги приклучував утредите на ТВ ставив други батерии на Логитеч тастатуира (кои ги имав првпат наполнето). Тогаш тастатурата не работеше (работеше 30секунди), ги префлив батериите на друг уред, си работеше другиот уредот.
И за крај, со батерииве на полнење си терам на уреди на кои функционираат. Со едно понење на некои уреди терам од 2,3 месеци до 1 година).
Па кога би направил резиме, дали ми се исплати, ќе напишам ми се исплати. Затоа што ги користам на поголен број уреид и имам избор на кој ќе може да функционира.
Ако правиме споредба: да купам батерии за еден уред и потоа уредот да не функционира , па да немаш за што да ги користиш батериите на полнење, тогаш не се исплати. Веројатно кога некоја батерија ќе ја искористам до крај (ќе почнам со црти од маракер/фломастер да ги обележувам), па ќе знам колку пати сум ја полнел, па да потврдам дали според декларавијата можер да се полни 20 или 1000 пати.  :)
И точно е дека некои уреди трошат побрзо батерии на полнење од другите ( ...да се насмееме: некои брендови на глуфци, порано ги фрлав од други...).   ;D ;D ;D   (... ех на ефтини работи, не пробувам да размислувам ... )
Поздрав од мене.
Имајте убав ден.   :)

GigaWatt:
Ај вака размисли. Во маркети, на акции, имам начекувано 10 или 12 алкални батерии (не се некои brand name, ама алкални се) по 100, 110, 120 денари за AA или AAA батерии. Така да, и јас пресметка направив и видов дека... не, не ми се исплати ако купувам само на акции... а само на акции почнав да купувам и онака.

bicikle:
Fender stratocaster xD

Пријателот:
Еве го мојот прв мултиметар.
Стигна за 20 дена , на 27 март. Цел месец ми беше е под карантин ( се шегувам , ... , немав слободно време до денес да го чепкам)
 ;D ;D ;D



Ова е единствениот инструмент на кој премногу му се радував, а не знам ни една опција да користам.
 ;D ;D ;D ;D
Додуша имам амбиција неколку основни работи да ги научам и само за основни функции да го користам. :)

GigaWatt:
Со среќа да си го користиш ;). Мислам дека добар избор направи ;).

Не е комплициран, ќе видиш, се е auto кај овој :P :D. Не мора ни да мериш, сам се ти кажува, шо е расипано, каде ;D ;D ;D.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version