Author Topic: барам проектор  (Read 1646 times)

Offline Mr.Unknown

  • Нов член
  • *
  • Posts: 1
барам проектор
« Opened on 16.07.2010, Friday, 08:59:15 »
барам проектор ама од оние ептен стари
или доколку има некој што ќе може да ми преснима неколку ленти(траки) од проекторот
имам јас но расипан е и неможам да го поправам
тешко некој и дека ќе може


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: барам проектор
« Reply #1 on 16.07.2010, Friday, 14:03:55 »
Па кажи што е проблемот, можеби ќе може да се поправи ;).

А ваков проектор, тешко дека ќе најдеш, можеби во Милениум (киното) да имаат, или во она киното кај МКЦ (не ми текува како се викаше). Има големи шанси да најдеш нешто вакво и во МТВ, они чуваат ваква стара опрема бидејќи им треба за префрлување на старите ленти во нови дигитални формати ;). Јас имам таму видено Nagra ленташ од 1960-тите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Одг: барам проектор
« Reply #2 on 13.08.2010, Friday, 21:16:07 »
Ако се работи за Super 8 филм (трака) јас имам многу убав австриски проектор можам за одредена сума да ти направам преснимување од траката на DVD :)
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: барам проектор
« Reply #3 on 14.08.2010, Saturday, 19:15:34 »
Оваков НОРИС мислам дека имаше порано во НАРОДНА ТЕХНИКА на Скопје,на Партизанска,Карпош 4.
Сега е многу изменето се таму ,ама прашај за Фото клубот Камера 300 дали работи.