Author Topic: LCD дисплеј на паралелен порт  (Read 1822 times)

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
Епа тогаш таа работна температура изгледа му е нормална работна температура, јас друго објаснување не можам да најдам... :S

Имам пробувано вакви дисплеи многу пати и да грее пак работи како што треба и нема никаков проблем. Со отморниче само струјата му ја намалите и готоноооооооооо :))))

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Епа тогаш таа работна температура изгледа му е нормална работна температура, јас друго објаснување не можам да најдам... :S

Имам пробувано вакви дисплеи многу пати и да грее пак работи како што треба и нема никаков проблем. Со отморниче само струјата му ја намалите и готоноооооооооо :))))

is someone drunk??? :P (joke) ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
А бе во ред е, решен е проблемот. Не грее повеќе...  :)

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
А бе во ред е, решен е проблемот. Не грее повеќе...  :)

Ајде на пиво !!!!!!!!!!!!:)))))))

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Ајде, нема проблем...  ;D

Offline Urahara

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 194
Ајде, нема проблем...  ;D

Деновиве, денеска се вратив од СК :)

Ај назад на тема :))

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
А некој да не има шема за фан спеед контролер со ЛЕД дисплеи или може пак со ЛЦД!!Ај да не отварам нова тема пишете ми на меил!!!

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
И ова може да го покажва Fan Speed, и двете програми имаат таква можност...

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Некој цена да не знае за ЛЦД диспеот дека ова е многу интересен проект кој сакам да го изработам!!!

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Во електронинвест пред да се затвори беше околу 700ден., на друго место не знам колку е...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Ок,фала ти многу нз ќе видам дали да го прашам газдата на електронинвест па да го купам за пониска цена!!Но може да идам и до Логинг електроник!! :-\

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Газдата на Електроинвест можеш да го контактираш преку mail, мислам дека има оставено mail На сајтот на Електроинвест, така да може да ти прати каталог од тоа што му останало и по која цена го дава ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
Имам нарачувано и одено до кај него дома за да зимам делови!Не е проблем но исто така имам негов број!Немајте гајле ;)