Електронски уреди > Аудио опрема

Сервис (промена на кабелче) на Marshall Minor II Bluetooth слушалки

<< < (3/3)

Mkdsime:
Оди повторно до Логинг.

GigaWatt:
@tdejan: Како што станува технологијава поситна, така се помалку луѓе се нафаќаат да ја поправаат... и нема ништо чудно во ова, едноставно, нема пара што ќе ми ги плати нервите кои ќе ги потрошам пробувајќи да поправам микроскопски проблем.

Лично мои да беа, ќе си се простев со нив и нови ќе си купев... овој пат помалку скапи, за да после не ми биде криво кога ќе ми се расипаат.

И јас порано се нервирав за вакви работи... бидејќи, да, најчесто прилично скапо ги имав платено. Ајдеее, има многу други работи за кои ќе треба да се нервираш во иднина ;). Не вреди и за ова да се нервираш ;). Чисто совет од паталец ;)... се разбира, на крај е твој изборот дали ќе ја тераш оваа голгота или не ;).

MarkoMK:

--- Quote from: GigaWatt on 28.11.2020, Saturday, 02:30:16 ---@tdejan: Како што станува технологијава поситна, така се помалку луѓе се нафаќаат да ја поправаат...


--- End quote ---

Богами, сега микроскопи, пинцети уште малце хирурзи ќе станеме

tdejan:
здраво, свесен сум каде се движи технологијата и процесот на изработка е се по-комплексен, то е.

Видете, јас и така ништо не губам, моментално слушалките се неупотребливи, така да ако најдам некој да се нафати сигурно ќе пробам да ги до-сервисирам.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version