Околу форумот > Побарувања

Опции на форумот

<< < (2/5) > >>

dr-mr:
Јас кога ке кликнам на select линкот е селектиран и ми дава да изберам што понатаму, имам неколку опции: да го отворам со chrome да го копирам, споделам и уште 2  3 други опции.
Користам телефон со андроид 9, порано само го селектираше линкот и требаше повторно да кликам за опции сега ги вади со самото селектирање, незнам дали е до верзијата на андроид или некои промени на форумот.

GigaWatt:

--- Quote from: bicikle on 28.07.2019, Sunday, 00:41:40 ---Кај кодираните линкови, наместо селект може да се направи да го отвори линкот во нов таб или барем да ко копира? Од мобилен е по зезнато, а се почесто сум на мобилен, јер така ми налага животецов :)
--- End quote ---

Е знам, јасно ми е, но не може да се корегира ова. Код е. Ако browser-от евентуално детектира дека селектираното е URL, тогаш е лесно, но ако не детектира... :-\.

Единствено решение е да не се кодираат линковите, т.е. да се тргне правилото за кодирање. Сакав да предложам ова правило да се тргне, но откако ќе се префрлиме на 2.1 за да има форумот responsivness. Само да стигне 2.1 до Final :).


--- Quote from: dr-mr on 28.07.2019, Sunday, 03:46:45 ---Користам телефон со андроид 9, порано само го селектираше линкот и требаше повторно да кликам за опции сега ги вади со самото селектирање, незнам дали е до верзијата на андроид или некои промени на форумот.
--- End quote ---

Нема никакви промени од тој аспект форумот, таков е browser-от ;).

bicikle:

--- Quote from: dr-mr on 28.07.2019, Sunday, 03:46:45 ---Јас кога ке кликнам на select линкот е селектиран и ми дава да изберам што понатаму, имам неколку опции: да го отворам со chrome да го копирам, споделам и уште 2  3 други опции.
Користам телефон со андроид 9, порано само го селектираше линкот и требаше повторно да кликам за опции сега ги вади со самото селектирање, незнам дали е до верзијата на андроид или некои промени на форумот.

--- End quote ---
Е кај мене нема опција да се отвори, когакако дава копи.

dr-mr:
Изгхледа до верзијата на андроид е ми ги дава истите опции на се што ке селектирам без разлика во бровсер или друг текст

bicikle:
Андроид или хром? Оти ми се дизејбл апдејтиве.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version