Останато > Сè останато

Обработка на железо и други метали

(1/10) > >>

GigaWatt:

--- Quote from: bicikle on 17.01.2019, Thursday, 17:06:50 ---Ултра брз, или лепак што се стврднува под дејство на ултра виолетова светлина, исто е. Не напишале колку нанометри се, и мене ми изгледаст идентични.
--- End quote ---

И мене ми изгледаат исти ;).

А да, и ми стигнаа кернерите, одлични се ;).

bicikle:
Тогаш оди в корпа. Ауу да кернерите се закон, и за ппк и за метал и за дрво. За стакло едино не чинат :D

GigaWatt:

--- Quote from: bicikle on 17.01.2019, Thursday, 19:12:26 ---За стакло едино не чинат :D
--- End quote ---

Зависи што ти е целта :P :D.

bicikle:
Е да, за итни случаи пак е топ :)
Леле колку чеканчиња за стакло(или како се викаа тие црвените) се искрадоја од афтобусине...

stiffy:
тие дечки кирнери се викаат кај нас, кирнирање е чукањето...а на англиски center punch ги викаат. Ме заинтересира муабетов, дали имаат убав удар за алуминиум и мек челик ме интересира, дали му е врвот доволно јак?

и исто, мислам дека може од волфрамови бургии скршени да му смениме само врвот и да буши се живо ако има добар удар.

Иначе, јас рачно чукам за све во машинство со кирнери челични, некои од бургии....а најдобар кирнер можете да си направите од винт бургии (врезници) скршени, само на убаво камче на тоцило направите еден тап агол убав и то нешто нема смрт.

а за убави нарезници и винт бургии барајте стриктно јус стандард, од некој стар алатничар, тоa е машинерија :D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version