Останато > Алат

Проблем со гравирка Extol 40411

(1/9) > >>

Atanas:
Сакам да ве прашав нешто во врска со мојата брусилка. Ја имам брусилката подолу дадена на линкот веќе 1 година и 1 месец. Не е многу користена. Главно ја користам за сечење и дупчење на печатени плочки. Пред 2 месеци започна да тресе после не користење од можеби 2 месеци и ја испратив на сервис, бидејќи ми беше под гаранција, и ми ја вратија средена, при што ми кажаа дека телото било разлабавено. Е, сега, после 2 месеци повторно го имам истиот проблем. Гаранцијата истече пред 1 месец и не знам дали може да ја испратам. Но, да ве прашам доколку некој знае како можам да го стегнам телото сам? Гуглав, но не најдов  ништо соодветно.  ???


--- Code: ---http://www.kupialat.mk/index.php?route=product/product&path=10_112_279&product_id=2986
--- End code ---

GigaWatt:
Кинезите продаваат вакви слични на ebay. Нешто поскапи се од копиите на Dremel 100. Најверојатно е Кинеска.

Отвори ја, сликај и да видиме како изгледа внатре и што може да биде проблемот ;). Само гледај сликите да се добро осветлени и да не се матни ;).

Atanas:
Оваа мојава е од Полска. Ќе сликам утре, па ќе видиме.  ;)

batka:
Проблемот е во неквалитетните пиксни.Ако телото(лежиштето) не е скршено случајно, види каде е проблемот уште кога ке го отвориш кукиштето ( 4 штрафа има мислам!).Добро би било да сликаш, да видиме за што се работи. Пиксни може некој да ти направи на дребунг.

GigaWatt:

--- Quote from: Atanas on 14.04.2018, Saturday, 23:20:09 ---Оваа мојава е од Полска.
--- End quote ---

Аха, колку што е и мојата од Германија ::) :D.

Ако има пиксни место лагери, батали, нема поента. Едната што ја имам е оригинал Dremel, другата е Кинеска копија на Dremel, и двете се со лагери. Ако ставиле пиксни на ротор со 30.000 вртежи, батали, нема поента тоа да се прави. Ма ако сака нека е кована и на полна месечина и полиена со крв од девици пиксната, џабе е.

Една слика, 1000 зборови ;). Сликај, ќе видиме ;).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version