Останато > Алат

Ми треба совет околу кримп клешти (решено)

(1/13) > >>

bicikle:
Сакам да земам клешти за стегање фасто конектори ( кримп мослам се викаат клешткте ) , али како што гледав мајдов само во логи  по неверојатни цени од 100еу+, а да бидам искрен не ми се даваат толку пати за 400-500 лонектори што ќе стегнам во животов.
Е сега која какво искуство има со вакви клешти, не барам да се екстра квалитет ама да се солидни со пристојна цена, до кај 2000 ден би дал и мослам дека може да се најдат донри клешти за тие пари. Освен логин, купи алат, мерлур, бриколаж хубо (тамо воопшто нема ) каде би можел да понарам? Барав и кај чичко али, но тамо најдов само кало додатоци за на клешти ( модуларни клешти ) додека модулот не можев да го накдам воопшто.
Па ако некој купил вакви клешти, бо го замолил да ме упати од каде ги зел т.е. кај да барам.

nsu:
Да видиш на бувљак али тешко нема веќе тоа за нив е нуклеарна физика. Јас земав и клешти за лан кабел и крамперици две и две клешти од оние за стискање на конектори и кратење на штрафови од Германија. Незнам кај нас но неверувам на бувљак да има денес беше бувљак. Оди во БТ електроника прашај треба да има ми се чини и поевтино е од Логинг

bicikle:
Не сум загледал на бувљак...
А и тамо почнаа да продаваат нови производи и да аздисуваат со цени.

nsu:
Па тоа е сабајле бев со другарчево вулканизер. За секунда да земеме клуч за тркала. Има се начекуваат и крцкалки и алат ама скапо дури некои како од продавница. А ова неверувам ништо од алат за електрика ништо. Само еден Албанец што продава половни појачала исправни се прекупец колку појачалово му вели еден 180евра брат поевтино може не вели. А порано имаше еее и ценкања и да избираш. Али тоа тоа дали сум јас малер никогаш ефтина електрика или електроника немало. И нормално тука се луѓето алишта што продаваат тоа е. Вакви работи слабо многу слабо bicikle ич види во БТ

GigaWatt:

--- Quote from: bicikle on 04.08.2017, Friday, 12:14:01 ---Сакам да земам клешти за стегање фасто конектори...
--- End quote ---

А слика да ставиш... за тие што не знаат што се фасто конектори ::)... како на пример јас :).

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version