Околу форумот > Побарувања

Видливост на шемите на форумов

<< < (2/10) > >>

Zan:

--- Quote from: GigaWatt on 08.11.2014, Saturday, 19:06:02 ---Само attachment-ите не може да се симнуваат ако не си логиран.

--- End quote ---

Може, со Google Chrome, десен клик на линкот и Open link in new tab  :)

Devil:
Оневозможено е тоа, фала Zan што напомена дека има таков пропуст, мислам дека сега е решено тоа :D

Провери ако не ти е проблем, кај мене на хромот не може да се гледаат атачментите.

Zan:
Да, средено е :)

Lux:
Батака не ми е намерата да се криеме,или кријам некоја моја шема-(па таква шема што несакам да ја има некој друг, нема ни да ја постирам) само ми падна на памет една ваква идеја пребарувајќи по форумиве од индонезија и америка,додека не се логираш,апсолутно ништо и неможеш да видиш од страна на шеми,а со тоа и поголем број членови.

batka:
Мислам дека нашиот Форум би имал повеќе штета ако на него се логираат сите што само сакаат нешто да видат од шемите.Јас лично сум иритиран од ставовите на некои форуми.Не гледам зошто некој непознат да не ѕирне на форумот.Ако се наплатува  на нет-от по број на посетители,пологично е да им дозволиш на повеќемина да пребаруваат по форумот и да заработиш нешто на тоа 8).Исто така бројот на членови ништо не значи ако на Форумот се активни едвај дваесетина-триесет.Јас би сакал на форумот да има повеќе само-градители,луѓе што сакаат да експериментираат ( ама не *ѓутуре*,туку поаѓајќи од теорија и знаење).Она што понекогаш некој ми замераат што *као* претерувам во некои работи е со цел да поттикнам дискусија.Сакам секој да си го искажува својот став,исто и јас својот.Можеби некогаш ставовите се различни или спротивни,ама сепак тоа води до некој напредок и форумот станува интересен. ;D
Би сакал што повеќе нови конструкции или модификации не шеми да видам на Форумот.Штета што Форумов не постоеше барем пред 10 -ина години,кога бев многу поактивен во градбите на уреди . ;D

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version