Електронски уреди > Компјутери и галантерија

Општи дискусии поврзани со Wi-Fi

<< < (2/3) > >>

GigaWatt:
На TP-Link TL-WR740N можеш да инсталираш dd-wrt, но и други firmware-и (tomato, OpenWRT). Мислам дека има Broadcom чип, ама не ме земај за збор. Другиве, не знам што чипови имаат. Јас имам TP-Link TL-WR740N и можам да кажам дека сум задоволен од него. Не е кој знае колку моќен, ама ми брка работа за низ дома. Е сега, на мојот не му е сменет firmware-от, така да, не знам колкава моќност ќе има со сменет и подесен firmware. А инаку, тие firmware-и имаат посебни хакови за јачина моќност и што уште не ;D.

Ако пак бирам, пак би го земал. За парите, вреди ;).

DX-er:

--- Quote from: batka on 28.07.2013, Sunday, 00:14:42 ---Ако сакаш квалитет  само Linksys WRT54G .Е,сега поскап е ,ама е закон.

--- End quote ---
Не бе, овој е застарен модел. Ем е пре скап ем е пре спор (G стандард а сега има N) и како што памтам е од далечната 2004та година.


--- Quote from: batka on 28.07.2013, Sunday, 01:42:55 ---Има добри е поефтини рутери марка TENDA( 800-1200 ден)

--- End quote ---
Дали овие рутери седобри по перформанси како TP-LINK посебно во сигналот?

batka:
За застарен-незарстарен,ама квалитет и цена држи.Има од 150 и 300 мб/сек,ама каков ни е интернетов-разлика нема никаква.За домет и издржливост Линксиссот е закон   сеуште.
Има повеке модели Тенда,ама во секој случај има некој од нив што се подобри од ТР Линк.

SKOLS_OLD:
дали знаете некој каде во Македонија има NEMA 17 степер мотори?
Ми требаат 5 мотори.

MetallicA:
batka продаваше степ мотори прашај го него дали има......  :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version