Други технологии > Роботика

Места на кои се продаваат серво мотори во Македонија

<< < (3/3)

Bojan:
ако сакаш за купување јас можам да ти нарачам од e-bay...

StefanJapanac:
Ке те исконтактирам штом соберам пари, секако

stiffy:
Сега нез дали ќе се разбереме....заднава страна, задната конструкција на сликава, жолтите делови да не бидат врзани на серво, туку со спојка меѓу деловите додека преднава страна што се гледа да остане како што е, да е погонот. Така задната ќе биде потпора, а предната погон. Со самото тоа ќе добиеш поголема цврстина. Размисли за дизајнот, и онака нема да правиш скроз исто, па пробај. :D
Споено мислење: 07.05.2013, Tuesday, 01:43:14ќе викет од администрација, отвори нова тема ако ти треба помош или совет за конструкција :D

GigaWatt:

--- Quote from: StefanJapanac on 06.05.2013, Monday, 21:56:04 ---Па тоа ми е и проблемот, без некои финти неможам да си нарачам од Ebay поради тоа што сеуште не сме подржани од PayPal.
--- End quote ---

Тука имаш малку подетално објаснето како треба да го подесиш PayPal account-от за да може да се врзува со било кои Visa картички ;)... како и некои глобални „правила“ кои би било пожелно да ги следиш за да не дојде до несакани ситуации со продавачите од ebay, како и со PayPal account-от ;).


--- Code: ---http://elektronika-mk.net/index.php?topic=7350.msg89956#msg89956
--- End code ---

StefanJapanac:
stiffy мислиш да си има посебна осовина со која ке се споени деловите а сервото само да ги придвижува, а да не ја презема тежината на целата конструкција? Ако е така интересна замисла не ми текна на мене такво нешто, фала ти.

Инаку подоцна дома ке пробам да направам уште еден PayPal иако со првиот обид не ми успеа финтава.

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version