Електронски уреди > Дигитални камери и фото апарати

Streaming на видео од WEB Camera на андроид

(1/3) > >>

MarkoMK:
Дечки, ми треба помош.  Да не знаете некое програмче да може на андроид телефон да гледам од веб камера на ПЦ. Комуникацијата преку WiFi најверојатно би одела.

batka:
Прво ,на што би ја гледал? На мобилен ли? Или некој друг уред?? Кој Андроид го имаш? Ми се смачува да пишувам и погодувам!! ??? Стварно,ако сакате одговор објаснувајте и давајте конкретни насоки! Ова испаѓа...И не ми е уште јасно: сакаш пренос во живо од веб камера од компјутерот (безжично!?) на некој си апарат со Андроид? Добро ли разбрав?????

MarkoMK:
Па на мобилен, на таблет, било што... Имам мобилен Сони со Андроид 4.1.2, имам и таблет со малце послаб андроид (мислам некоја 2.xx верзија беше).

Значи, точно, сакам веб камерата од компјутер да ја гледам на некој од споменатите апарати.

Јас барав нешто на Playstore ама најверојатно ќе треба и некоја апликација за на компјутер, за да се поврзе преку Wifi, па мислев некој ако правел нешто слично да помогне, ако не здравје  :) ќе пробувам сам.

batka:
Не сум сретнал таков програм за пренос во живо.Андроидот сепак има некои ограничувања .

dr-mr:
Не сум пробал како работи и дали воопшто работи

--- Code: ---http://www.senstic.com/android/aircam/aircam.aspx
--- End code ---

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version