Author Topic: Интересен стерео FM предавател со BA1404  (Read 3713 times)

Offline dimce

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 256
 • Gender: Male
Интересен стерео FM предавател со BA1404
« Opened on 09.02.2017, Thursday, 17:02:37 (Edited 09.02.2017, Thursday, 23:43:41) »
Овој предавател ми падна на око и сакам да го правам мислам дека би бил супер безжичен предавател на мала далечина со висок квалитет на репродукција и мал засилувач за да го подигне РФ сигналот

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6340
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одлично за по дома. Едноставен и нема многу работа за да се направи :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline nsu

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1306
Не добар најдобар најдобар спие кога ќе се наштелува на фреквенција еднаш PLL си е PLL супер коло и на добро претпојачало излезот а потоа на појачало и спие спие крај  8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш