Author Topic: Проблем со пребарувачот Firefox  (Read 1751 times)

boby_j2011

  • Guest
Проблем со пребарувачот Firefox
« Opened on 12.11.2012, Monday, 12:25:54 (Edited 12.11.2012, Monday, 13:28:49) »
Имам еден проблем кога ќе се вклучам на интернет конекцијата држи 5-10 минути и ме известува мозила се урна пробај повторно и тоа само со тој компјутер а со друг нема проблем да ли е нешто со инсталацијата на виндовс или е изместено нешто во БИОС ако некој знае нека помогне однапред благодарност.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Проблем со пребарувачот
« Reply #1 on 12.11.2012, Monday, 13:28:32 (Edited 12.11.2012, Monday, 20:38:26) »
Пробај со овој browser:

Code: [Select]
http://www.palemoon.org/
Custom build на Firefox е. Look & feel има ист како Firefox. Можеш да ги ставаш истите add-ons кои се наменети за Firefox.

Ако ти crash-ува и овој browser, значи имаш некој проблем со оперативниот систем. Каков, тоа е веќе сосема трето прашање и најчесто не се исплати да се навелегува во оваа проблематика. Можно е и да е комбинација на проблеми или подесуања. Наједноставно и безболно решение во овие случаи би било format.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Одг: Проблем со пребарувачот Firefox
« Reply #2 on 12.11.2012, Monday, 19:24:25 (Edited 13.11.2012, Tuesday, 14:55:35) »
Добро ти кажа колегава.Проблем со Мозилата може да се реши со Опера,Гугл Хром... Колку РАМ имаш во машината?? Ако има премалку рам  може тоа да се случува.Друго,ако со сите пребарувачи ти се случува исто може да е до мрежната карта.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
mozila не чини, затоа не ја користам, баш поради тие и слични проблеми.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
mozila не чини, затоа не ја користам, баш поради тие и слични проблеми.

мозила може за тебе да не чини...јас ја користам од кога памтам и се е ок, нема никакви проблеми...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
мозила не чини ни за мене ни за друѓи кои ги знам, затоа најдобро е опера, нема никаков проблем да имате.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline dr-mr

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 778
  • Gender: Male
Opera not responding  дневно неколку пати  ми прави operata мене
сите  имаат мани, кој врзина кој пагја кој не отвара
Сепак се ВРТИ !!!