Author Topic: Како се движат цените за Pre-paid SIM картичките од T-Mobile ?  (Read 2335 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Бидејки неможам да најдам информација на нивниот сајт, ако некој знае нека пише. Значи ми треба SIM картица со минимален кредит на неа (најевтина) ;)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline stefanstip

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 314
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://www.t-mobile.com.mk/public/stani-pripejd-korisnik.nspx
Како бе нема информација на сајтот  ;D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес

Многу едноставно! Купи SIM картичка од најблиската продавница по цена од 295 денари со ДДВ и ќе добиеш нов сопствен број и почетен кредит од 295 денари. Овој кредит е валиден 360 дена. SIM картичките можеш да ги набавиш и во сите продавници на T-Mobile.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Фала ви дечки за информациите.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
само уште ова интересира, ако картичката има важност од 365 дена, дали ако ја купам и надополнам на пример 100 денари, ке се намали важноста од 365 дена на помалце или ке си остане исто ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
мислам дека ќе ти се продолжи уште за една недела дополнително од првичното време траење, ама за сигурност ќе си прашаш ви т-мобиле кога ќе ја купуваш.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
мислам дека беше после 4-5 месеци мораш минимално да уплатиш 500 денари, тоа после таа 1 година како што знам
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
не на секои 6 месеци (180 дена) мора да става по 500 ден(590 со ддв).

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Ок, фала ви дечки за информациите. Иначе мене ми треба таква SIM картичка само за интернет, оти имаат понуда за 100 денари да сурфаш 100mb а по тие 100mb не се наплаќа додатно туку само паѓа брзината.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
немам многу искуство со при-пејд од Т-мобиле, па ако некој има припејд број нека пише, ме интересира ако купам SIM картичка со број и има важност од 365 дена, и ако по кратко време по купувањето надополнам 100 денари, дали тој рок од 365 дена ке се намали на 7 дена?
фала однапред :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
не нема да се намали.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Значи имаат сменето во политиката, оти порано ако на пример картичката ти трае една година но го потрошиш кредитот за неколку дена, по надополнувањето на пример 100 ден. се намалуваше важноста на 7 дена. Фала за информацијта :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.