Author Topic: Ми треба програм за отстранување на -previous version of windows-  (Read 838 times)

Offline no_name

  • Нов член
  • *
  • Posts: 15
Потребен ми е програм што ке може да ја отстрани -previous version of windows- бидејќи сакам да си го форматирам пц а така не ми дозволува .Имав два windows на пц и XP i 7 па сега сакам да ги избришам и двата...помош!

Offline nickyyoh

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 89
  • Gender: Male
    • brdaroski design
Не ти е потребен посебен програм за таа намена.. Треба да ги избришиш партициите и да си го поделиш наново тврдиот диск. не би требало да има проблеми.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Симни си Acronis и со него најбрзо ке свршиш работа.Бриши партиции,како што кажаа и одново.

stefanjanevski

  • Guest
Тука не ти е потребна никаква програма, само стаи цедето од оперативниот систем и после како што си инсталираш оперативен систем најнормално, само треба да ги избришеш партициите, да гормираш нови и да ги форматираш, после се ти е како и предходно :)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
а имам програмата ако ти е потребна кажи ќе ти ја прикачам, слободно пиши
d.t

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Тука не ти е потребна никаква програма, само стаи цедето од оперативниот систем и после како што си инсталираш оперативен систем најнормално, само треба да ги избришеш партициите, да гормираш нови и да ги форматираш, после се ти е како и предходно :)

Не може така,мора прво да ги сруши партициите,најлесно со Акронисот.

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
еве ти ја програмата, инсталирај си ја и среди си раб без формат без алавачки 300
Code: [Select]
http://www.megaupload.com/?d=OPFHNG4X
d.t

stefanjanevski

  • Guest
Тука не ти е потребна никаква програма, само стаи цедето од оперативниот систем и после како што си инсталираш оперативен систем најнормално, само треба да ги избришеш партициите, да гормираш нови и да ги форматираш, после се ти е како и предходно :)

Не може така,мора прво да ги сруши партициите,најлесно со Акронисот.

Па добро де, јас така ги буткам партициите, така е полесно. После тоа не сум видел никаков проблем :)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
среди ли работа? не се пофали
d.t

Offline no_name

  • Нов член
  • *
  • Posts: 15
Средив работа,фала :)