Author Topic: Проблем со инсталирање Windows XP.  (Read 776 times)

Offline darkoj

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Проблем со инсталирање Windows XP.
« Opened on 06.12.2011, Tuesday, 14:08:59 »
Колеги, имав Windows 7 на компјутерот но се зезна нешто несакаше да се фклучува само даваше некој ерор, и си реков чекај ке го форматирам одново, но сега испадна проблем кога пробав даго форматирам со windows 7 сетапот се фклучува само до логото и тука замрзнува, додека со windows xp доаѓам до парициите но во никој случај неможам да избришам патриција или пак да ја поправам истата во што би можел да биде проблемов  :-\ ???

Offline najdo

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 421
  • Gender: Male
Пробај со HirensBoot CD ( така мислам дека се викаше ) го има како торент откако ке го спуштиш снимиго на CD и ке пробаш, има таму поќе програми.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
или извади ги дисковите стави ги на друг компјутер и од таму форматирај ги :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
тоа е мн работа земи линукс бутабилен и среди си работа форматирај ги партициите и пукај хп
d.t

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас обично со MiniPE XT ги средувам овие проблеми, ама има еден куп начини, како што спомнаа претходно членовите ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline darkoj

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Ќе пробам да го форматирам хард дискот на друг компјутер па ке ви кажам што сум направил, само здравје кога ке имам слободно време ;D не ми е многу итно имам друг компјутер ;) 

Offline darkoj

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Готово колеги го средив ;D, ја извадив батеријата од матичната и потоа повторно ја ставив истото го направив и со рамот после пробувам да го форматирам и се си беше во ред  ;D :).

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Друг пат кога имате ваков проблем,влезете во биосот и вклучете ја опцијата да ги познава IDE каналите.Тоа е се ,бидејки седмицата се базира на SATA портите.

Offline darkoj

  • Нов член
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Благодарам batka ке го имам ова на ум   :)