Author Topic: Проблем со LG KC 550  (Read 1351 times)

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Проблем со LG KC 550
« Opened on 07.11.2011, Monday, 15:24:08 »
Имам проблем колеги со мобилен телефон LG KC 550  :(
Пред некое време се приклучуваше без проблем ама сега зафркава ....
 Кога ке го приклучам со усб кабел во компјутер да префрлам нешто , доле десно се покaжува текст на кој пишува Usb device not reconized   :'( Кога ке го отворам device menager , таму пишува дека драјверот е добар (Enable ) вклучен .
Се на се , Windows-от не ми го препознава драјверот за телефонoт .... Што би можело да биде колеги? Помош  :'(  :'(  :'( :'(
Па  ако ја средиме работава имате пиво од мене на некој следен собир  :) ...

stefanjanevski

  • Guest
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #1 on 07.11.2011, Monday, 15:35:07 »
Тука не мора да значи дека ти е до телефонот, може до PC-то е. Мене порано ми правеше вакви проблеми со стариот компјутер, ама сеа на новиов не ми јавило несто такво.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #2 on 07.11.2011, Monday, 15:50:42 »
Хмм ... Незнам колега ...  :-[ :'(  
Иначе  нешто + информации - Сега го отворив Device Manager и кај сите Usb Root hub пишува - Device status дека работат добро ама кај што е приклучен телефонoт пишува No drivers are installed for this device  :-\ :'( :'(
Го инсталирав тоа Cd-то што идеше со телефонот но пак џабе ...  :-\ :-\
Совет ??  :-[ :-[

stefanjanevski

  • Guest
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #3 on 07.11.2011, Monday, 15:58:37 »
Совет, да го земеш телефонот и кабелчето и кај некој комшија да пробаш да се увериш дека телефонот ти е исправен и дека не е до него. Доколку кај комшијата ти го пушти, тогаш имаш некој проблем со компутерот, а за тоа решение не знам.

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #4 on 07.11.2011, Monday, 18:25:38 »
Треба некои драјвери за телефонов  :-\ :'( Пробав со ова цедево со телефонот што оди ама пак џабе ... Несака .... Има ли некој линк за да симнам драјвери за овој телефон... Пробував да најдам нешто ама ништо успешно ... Пак исто покажува - No drivers are installed for this device и Usb device not reconized   :'( :'( :'( ....

stefanjanevski

  • Guest
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #5 on 07.11.2011, Monday, 20:07:49 »
Обично за така да префрлуваш не се потребни драјвери, исто како USB кога пушташ на PC. И кај мене кога е пуштено пишува дека не се инсталирани, ама си работи.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #6 on 07.11.2011, Monday, 21:12:41 »
Како што ти пиша stefanjanevski, прво пробај кај некој комшија или пријател, ако работи, значи во PC-то е проблемот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Одг: Проблем со LG KC 550
« Reply #7 on 07.11.2011, Monday, 21:24:41 »
Готово колеги ... Уфф ... Конечно  :) :) :) Му напраив ресет на целиот телефон и сега се пушта без проблем  :D  :) Како и да е ви благодарам на сите за вниманието и советите  :)