Author Topic: Потребна ми е помош околу интернетот  (Read 1248 times)

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Значи, не знам што е проблемот но последниве 2 дена нетот ми е многу спор и кога ке го погледнам „она“ Sent - Receiven, бројките постојано растат! Молам за помош  :)

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Види во позадина да не имаш нешто ставено да симнуваш (download), некој торент или сл.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Нема ништо

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Провери на speedtest колку ти е download/upload
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male

Offline Steff_Maja

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 232
  • Gender: Male
    • FaceBook
Каков интернет користиш ? Од кој провајдер ?

Очигледно е дека имаш преспора конекција, е сега до што е проблемот не знам. Дали до мрежата на провајдерот или пак си го прекорачил лимитот.
MB: ASUS Sabertooth P67 CPU: Intel Core i7 2600K 4.5 Ghz CPU Cooler: Cooler Master Nepton 240M RAM: 16 GB Kingston Hyper X Blue 1600 Mhz SSD: Samsung 830 128GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + WD Caviar Blue 1TB + Seagate 2TB VGA: ASUS GTX 770 DC II PSU: Cooler Master Silent PRO M2 1000W Case: HAF 932 (Advanced) + NZXT Sentry 2 Monitor: Samsung SyncMaster SA350 23" Full HD Led Optical: Optiarc DVD-RW Keyboard & Mouse: Logitech MK260 Speakers: Logitech Z680

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Не знам бе што му е, од вчера е ваков. Иначе сум на телекабел, лимитот не е пречекорен.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Па јави им се нека ја проверат врската,веројатно е до нив.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Ќе ги пријавам во она АЕК  :P хаха, батка и ти си во право, ке им се јавам утре, сеа тешко дека ке добијам некого..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
at.koce вероватно имаш лош сигнал до или од модемот или многу шум...ке треба да ги викнеш од телекабел да измерат и подесат како што треба. Во најлош случај некој да пуштил предавател директно во кабелот од кабелската на фрекфенција на која работи модемот  :D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Паа не сакам баш да ми доаѓаат зашо ке видат тоа дбарите што сум праел  :P Аа тоа со предавателот, што знам, можно е ама тука во близина нема луѓе што се разбираат во ел.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
нема да ти влегуваат дома, само ке го закачат инструментот на кутијата каде што е сплитерот и тамо мерат сигнал... е сега ако сигналот е во ред и до кај нив е во ред тогаш може да ти речат да ти го заменат модемот
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Тоа е и проблемот, јас додадов уште еден сплитер со 8 излези е чинам, за да имам кабелска на сите телевизори дома, а тоа го направив без они да знаат зошто кога стававме кабелста бараа по 500 ден. за секој ТВ..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
е добро де, не е тоа проблем. нема да ти замерат за тоа. тие беа други времиња
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline at.koce

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Ај да те послушам  :)