Author Topic: Ми треба помош за ботирање на CD  (Read 1396 times)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Само ги закачив сите фајлови од windows-от во CD-то и го изрежив, треба нешто друго да направам да биде бутабилно ?

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
епа заради тоа и не ти работи бутот... мн јасно, барем да си симнел од замунда виндоус хп исо фајл е и дирек режи го  ;) ;)
d.t

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
епа заради тоа и не ти работи бутот... мн јасно
а како може да го направам ? имав порано сервисно цд и од него ми е овој виндовс ама се изгреба и го фрлив, ај кажете како се прави сега тоа бутабилно

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
торенти знаеш ли да симнуваш???
d.t

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Барај на замунда со назнака * активатед*,да не ти бара  серијал.

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
епа заради тоа и не ти работи бутот... мн јасно
а како може да го направам ? имав порано сервисно цд и од него ми е овој виндовс ама се изгреба и го фрлив, ај кажете како се прави сега тоа бутабилно
цело време се тепаме во мислење што може да биде а на најглупото не ни текна :) Симни nLite бесплатна е и мала е. Одиш browse го наоѓаш фолдерот од вин. кај што се фајловите за вин. кликаш некст и селектираш само bootable cd и преку него го режиш(најдобро ти е со најмала брзина). ;)

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Code: [Select]
http://www.mediafire.com/?y3h80c5gbxh5zeg симни го овој торент пробан ми е виндовсот работи без проблем и изрежи го со power iso
d.t

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
а дали може некако да се направи тоа сите што се тие папки и фајлови дали можат да се направат во тоа iso, некој конвертер таков дали постои, оти овај виндовс што го имам јас нема такво iso како на другите ...

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Види некој пост погоре со Нлите ти обајаснив како се прави тоа...со тој виндовс што го имаш симнато како да  направиш бутабилно цд

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Симни си Diamond tools  преку кој  се распакуваат  iso фајловите.Најдобро сепак позајми некое добро ЦД со веке проверен софтвер или носи го некаде да се преинсталира ПК.

Offline Buli

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 87
Симни си Diamond tools  преку кој  се распакуваат  iso фајловите.Најдобро сепак позајми некое добро ЦД со веке проверен софтвер или носи го некаде да се преинсталира ПК.
Тој веќе има симнато виндовс кој НЕ Е исо...малце помеша што прашува ама сепак да не го буниме а знаеме дека сакаш да помогнеш. Пак ќе пофторам за било кој сака да си направи бутабилно вин. цд нека си симне nLite бесплатна и многу едноставна алатка. А за тоа што викаш да позајми ако го мрзи нека позајми ако не ќе направи сега и ќе знае за понатаму :)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
проблемот го решив и симнав Windows во iso и нема проблем, фала што помагавте  :)