Author Topic: Смешни и интересни цитати  (Read 57575 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #45 on 06.03.2012, Tuesday, 17:43:17 »
ааааааааахахахаха па во право е човекот, со унимер најдобро се следи напонот, и можеш да го следиш напонот и кога се пали компјутерот...

Да да, јасно е ;). Само што смешно ми беше ;D. „Има ли добар програм за мерење на напони на PSU?“, одговор „Не нема, купи си мулиметар.“ ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #46 on 07.03.2012, Wednesday, 01:42:46 (Edited 07.03.2012, Wednesday, 07:51:50) »
На еден форум среќавам прашање :* Дали навистина компјутерот може да работи некое време без ладилник и кулер?*
Некој велат не,други- да .Човекот се чуди !? А колку тоа време може да работи?Од неколку мили секунди го десетина секунди! А од што зависи?  Па зависи од тоа дали е понов или постар процесор!Поновите побргу горат!! А како ке знам дали мојот е постар или понов ?- Извади кулер и ладилник и пробај! По подолго време се јавува - мојот бил понов... ама веке не е !! :D :D :D  

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #47 on 07.03.2012, Wednesday, 02:20:53 »
На еден форум среќавам прашање :* Дали навистина компјутерот може да работи некое време без ладилник и кулер?*
Некој велат не,јдруги- да .Човекот се чуди !? А колку тоа време може да работи?Од неколку мили секунди го десетина секунди! А од што зависи?  Па зависи од тоа дали е понов или постар процесор!Поновите побргу горат!! А како ке знам дали мојот е постар или понов ?- Извади кулер и ладилник и пробај! По подолго време се јавува - мојот бил понов... ама веке не е !! :D :D :D

Добар муабет ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #48 on 07.03.2012, Wednesday, 10:10:35 »
На еден форум среќавам прашање :* Дали навистина компјутерот може да работи некое време без ладилник и кулер?*
Некој велат не,други- да .Човекот се чуди !? А колку тоа време може да работи?Од неколку мили секунди го десетина секунди! А од што зависи?  Па зависи од тоа дали е понов или постар процесор!Поновите побргу горат!! А како ке знам дали мојот е постар или понов ?- Извади кулер и ладилник и пробај! По подолго време се јавува - мојот бил понов... ама веке не е !! :D :D :D  
Зависи и дали е интел или амд ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #49 on 14.03.2012, Wednesday, 03:36:38 »
Цитат од spam ;D ;D :D.

Quote
** Our Bestsellers! **

Vigara
- 0.83$

Levtirraa
- 1.92$

Cilaais
- 1.81$

Female Vigaraa
- 1.97$

Family Pack
- 2.36$

Professional Pack
- 3.66$

and more...

Многу ме интересира која е целната група на тој family pack, хахахахаахахахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Gele_PP

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 54
  • Gender: Male
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #50 on 14.03.2012, Wednesday, 09:57:36 »
Хахаха, а во “професионал пак “ има по едно и за комшиите  ;D ;D ;D
Размислувај зелено !!!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #51 on 19.03.2012, Monday, 15:58:38 »
;D ;D ;D

Quote
Macedonia has the highest percentage of pirated Microsoft products currently used. Only 8,000 licensed copies of Windows exist in the entire country, but there are over 100,000 computers running Microsoft products.

Ова е статистика од 2004-та, така да, сега бројот е моооооогу поголем ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #52 on 20.03.2012, Tuesday, 01:49:15 »
Поручеква добив ваква порака:цитирам=
* Кретениве од Кабловска се толку глупави што не разликуваат шуко од обичен утикач.Немав два дена интернет и кога екуипата за спасување дојде ми вели - немаш интернет оти компјутерот ти еврзан на обичен штекер,а треба на уземљење односно на шуко утикач.Го префрлам на шуко и пак нема ништо! А типот ми вели : Е, сега веројатно шукото не е врзано на уземлење ,само така ти е маскирано како шуко!! Ми се идеше со леген да го мавам.Ги избркав.Што може да биде,зошто немам интернет??

Или вакво прашање:
* Да прашам - зошто имам интернет ,а немам Фејзбук??
А,Фејзбук имаш ли инсталирано??
Е,не знам,а кај се инсталира??
Кај Раде-Молерот во Дворови!!!
МАрш џукело,какви манири,абе убаво те прашав!
Иди у Туш и купи си Фејзбук,утрешно издание!!

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #53 on 20.03.2012, Tuesday, 02:02:17 »
хахаахааххахаха

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #54 on 20.03.2012, Tuesday, 04:07:27 »
Ми идеше со леген да го мавнам... хахахахахахахахахаахахах ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #55 on 22.03.2012, Thursday, 17:36:29 »
Значи колку знаат Англиски Кинезиве, тоа е чудо ;D ;D ;D.

Quote
Hello ,
This is Linda again .  How are you ?
Do you have any interested in New ICs ,Capacitor,Resistor,Diode,Module ,Transistor recently ?
Waiting for your inquiry to check for you soon .
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline borisq10

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 230
  • Gender: Male
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #56 on 22.03.2012, Thursday, 18:13:21 (Edited 22.03.2012, Thursday, 18:19:53) »
се уклучувам на фб гледам интернет немам   ;D
ја еб.. ја еб.. и пред да и го ставам... татко и влегува  ;D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #58 on 22.03.2012, Thursday, 22:42:07 »
Има еден клип на Мотика,каде типот зема продолжен кабел и го врзува утикачот во продолжниот и покажува ,како еве - нема струја.Па вади упаљач,го вади делот што фрла искра и со него фрла искра неколку пати на заземјувањето.Потоа става сијалица и таа свети!! Има штос во снимањето!! И сега го гледаме сите и мртви ладни - без коментар.Утредента комшијава до нас ни признава дека се отепал цела вечер од пробање ,а кога му рековме дека тоа не е можно,вели:
*Ама сте за никаде,какви стручњаци сте.што не кажавте вчера - јас се отепав од пробување,дури два продолжни сменив!!
Му велиме - не бе,треба да земеш од овие со заштита,имаат кондензатор внатре!! За тоа е тоа!!
И сега колегава ми кажува дека дотичната особа купила попладнево нов продолжен кабел со заштита.Веројатно вечерва пак ке проба.Утре ке биде интересно.Ке оди да купува веројатно и упаљач со лед диода!! :D :D :D

Offline triology

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
Re: Смешни и интересни цитати
« Reply #59 on 22.03.2012, Thursday, 22:54:08 »
хахахахахаххахахахаахахахахах