Author Topic: Како да го поврзам (pocket pc)-то на мониитор  (Read 693 times)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Значи имам телефон-компјутерче Qtek ама со скршен дисплеј. Дали може да се поврзе некако на монитор ? VGA - нема  :( :)
Фала однапред  :D

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
Значи имам телефон-компјутерче Qtek ама со скршен дисплеј. Дали може да се поврзе некако на монитор ? VGA - нема  :( :)
Фала однапред  :D

Ај пиши точно модел

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Како да го поврзам (pocket pc)-то на мониитор
« Reply #2 on 14.04.2011, Thursday, 21:49:19 (Edited 15.04.2011, Friday, 15:32:36) »
Qtek 9000 еве слики  :)




Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Гледам на сликите некои кабли, конектори, сигурен си дека некој од нив не е VGA кабел?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline deophorant

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 300
Ова ми личи како стандарден мобилен телегон и не верувам дека може да се поврзе на монитор. Можеби има некои драјвери кои преку некој конвертор би извадиле видео сигнал, но тешко дека ке најдеш билошто од нив.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Како да го поврзам (pocket pc)-то на мониитор
« Reply #5 on 15.04.2011, Friday, 16:21:21 (Edited 15.04.2011, Friday, 16:28:11) »
Засега имам само USB кабел, ако може некако со друго нешто пишете  :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па побарај на Google "available cables qtek 9000", сигурен сум дека ќе извади повеќе од еден резултат ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Нема никаков видео излез за монитор.Преку тој УСБ кабел може да комуницира со ПК (има и софтвер) ,ама директно да оди на монитор не може ! Нема ни ВГА,ни ХДМИ ...ни А/В излез

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Нема никаков видео излез за монитор.Преку тој УСБ кабел може да комуницира со ПК (има и софтвер) ,ама директно да оди на монитор не може ! Нема ни ВГА,ни ХДМИ ...ни А/В излез
Тоа е :P