Author Topic: Продавници за електронски компоненти во Скопје  (Read 39951 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Одг: Продавници за електронски компоненти во Скопје
« Reply #30 on 30.07.2010, Friday, 23:41:26 (Edited 14.08.2010, Saturday, 22:25:43) »
Еве им ја страницата ама малку компоненти имаат
Code: [Select]
http://www.conrad.mk/
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
ако ова му се реални цени треба да се засрамат ;D
лед диода 3мм кај нив е 10ден. а јас ги земам по 2ден.
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
И јас тоа викам многу се високи цените.Еве гледав NE555 26ден,а секаде е по 10-15ден.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавници за електронски компоненти во Скопје
« Reply #33 on 31.07.2010, Saturday, 00:23:48 (Edited 31.07.2010, Saturday, 00:38:53) »
еве ви и на двајцата + позитивна репутација . За констатацијата и за линкот... значи скапи се и нема потреба да идам кај нив.

му треба на некој радивце за слушање музика? Ама 20 000 денари е
Code: [Select]
http://www.conrad.mk/artikel.php?ID=517
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Благодарам DX-er :).
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Еве алфа електроник во Скопје:
Code: [Select]
http://newpages.com.mk/detail.asp?fid=27576
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
сигурно има алфа во скопје ?
пошто јас колку што знам само во битола ја има ?
или кога ја отворија
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
мислам дека се работи за друга алфа електроник која може и не ни постои веќе. Да е истата од Битола мислам дека ке дознаев за неа и немаше да нарачувам и да плаќам поштарина туку ке купував од овде. Едино да ни каже некој од вработените во Алфа Електроника од Битола дали има продавница во Скопје.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Еве ја лопкацијата на таа продавничката во Ѓорче за која што зборував ;).

It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавници за електронски компоненти во Скопје
« Reply #39 on 31.07.2010, Saturday, 16:58:28 (Edited 31.07.2010, Saturday, 17:04:57) »
фала ти друже, имаш реп. за ова.
Некој од членовите уште порано спомна за продавница во топанско поле а и за некоја електро васе или слично нешто па ако некој знае каде поточно се наоѓаат тие продавници нека сликне од Google earth и нека стави слика.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Уживај ;D, нема проблем ;). Мислам дека сите знаат каде се четирите кули на стара последна петка, кај оние големите семафори што се (едни мислам дека се во Ѓорче, малку погоре од тие семафори почнува Ѓорче два ;)).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Одг: Продавници за електронски компоненти во Скопје
« Reply #41 on 01.08.2010, Sunday, 21:00:22 (Edited 01.08.2010, Sunday, 21:04:12) »
Quote
сигурно има алфа во скопје ?
пошто јас колку што знам само во битола ја има ?
или кога ја отворија  

Јас кога отворив алфа електроник на нет излезе и во Скопје локација како што е оваа:
Code: [Select]
http://newpages.com.mk/detail.asp?fid=27576 е сега дали е точно тоа незнам,треба да се контактира преку телефонот на линков.  ;)  :).

Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
јас се знам со газдата на алфа и колку што имам од него разбрано само во битола има продавница, нема спомнато до сега никогаш за скопје, да не е некоја друга како што напоменаа погоре
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Треба да се провери оваа информација, дали е точна или не ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
некој кога ке нарачува од Битола нека праша дали има и во Скопје продавница.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.