Author Topic: Чет, во панелот како што се:Почетна,Форум ...  (Read 1659 times)

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Насловот мислам дека е јасен,би било многу попрактично, затоа што за да уклучиш чет треба да појдеш на почетна па да кликнеш на сликата (чет), а вака директно како што се : Почетна | Форум | Пребарај  Профил | Пораки | Календар | Членови | Одјави се .



Дали да пуштам гласање ?

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Не  ;)
Не, за пуштање гласање или за барањето ;D ;D ;D

Offline mart11n

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • What's up?
јас сепак мислам дека треба да се постави чет во вид како шо е на фејсбук или нешто слично за да можи во секое време да контактираме со другите членови на форумот, и + то попрактично е на тој начин дека вака дур се вратам на почетна се губи време бадијала  ;D

Offline daniel spasovski

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1330
  • Gender: Male
Не  ;)
Не, за пуштање гласање или за барањето ;D ;D ;D

Не за двете :D

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
не знам зошто да биде тамо четот? Како на другите не им пречи а тебе ти пречи? Мене би ми пречело да е тамо четот а не тука како што си е сега.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
јас сепак мислам дека треба да се постави чет во вид како шо е на фејсбук или нешто слично за да можи во секое време да контактираме со другите членови на форумот, и + то попрактично е на тој начин дека вака дур се вратам на почетна се губи време бадијала  ;D
колку време губиш ? јас губам 1 секунда...

Offline mart11n

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • What's up?

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Ееееепа тоа зависи и од нетот,јас губам исто колку што и мартин,1секунда дур да кликнам почетна ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
стварно незнам каде губите многу време...иначе тапа е чет како фб...нашиов е најдобар :)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
стварно незнам каде губите многу време...иначе тапа е чет како фб...нашиов е најдобар :)
Да да,овде може да се пуштат и 100 души од еднаш,а на фб јајца што ќе се пуштат... ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
не знам зошто да биде тамо четот? Како на другите не им пречи а тебе ти пречи? Мене би ми пречело да е тамо четот а не тука како што си е сега.
Па јас не реков дека ми пречи, нека си остане таму каде што си е на почетна но и горе би било попрактично да го има :)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Па јас не реков дека ми пречи, нека си остане таму каде што си е на почетна но и горе би било попрактично да го има :)

Го разбирам што сака да каже, линкот за chat-от да биде на горниот панел, као што се другите линкови. Тоа не е лоша идеја, но бара рачно преправање на скриптата, така да, во моментов, не е можно, инаку и мене ми се допаѓа идејата ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
порано беше така, не ве бендисуваше да е таму па го преместивме во ќошот кај што е сега
а и плус ако се додаде сега ќе мора нешто од лентата да се тргне, ако не се тргне ќе се измести скриптата :(
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
а и плус ако се додаде сега ќе мора нешто од лентата да се тргне, ако не се тргне ќе се измести скриптата :(

Тоа ми беше поентата, треба рачно да се подесува, така да, подобро да остане каде што е, барем сега за сега ;). Да не случајно се зезне потоа нешто, па цел форум да биде „изместен“ ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."