Author Topic: Смешни слики  (Read 473558 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #315 on 28.11.2010, Sunday, 17:27:08 »
Календарот 2011,јесте да ?
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Re: Смешни слики
« Reply #316 on 28.11.2010, Sunday, 18:05:34 »
ako vi treba pecatnica ima mojot prijatel vo Skopje kazete da vi dadam telefon
Z33MK

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #317 on 28.11.2010, Sunday, 18:16:51 »
ako vi treba pecatnica ima mojot prijatel vo Skopje kazete da vi dadam telefon

Ќе видиме, ако се најде некој вичен во Photoshop, ќе ни треба печатница, хахахахаахха ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #318 on 28.11.2010, Sunday, 18:30:39 »
ako vi treba pecatnica ima mojot prijatel vo Skopje kazete da vi dadam telefon

Ќе видиме, ако се најде некој вичен во Photoshop, ќе ни треба печатница, хахахахаахха ;D ;D ;D.
Ајде кој е вешт во фотошоп дај да ни направи тоа девојките да држат леткум ахахаха :D :D :D ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline MAKEDONIA

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1253
  • Gender: Male
  • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Re: Смешни слики
« Reply #319 on 28.11.2010, Sunday, 18:39:32 »
ne e se vo drzanjeto tuku treba i dase koristi
Z33MK

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #320 on 29.11.2010, Monday, 00:39:59 »
а бе...ај например јас знам да работам у photoshop (не се радувајте луѓе, ова е само пример, незнам да работам у него..) и сега да им ставам леткум у раце...па додека ја преправам сликата ке се десат неколку работи...првата..

.!. (тоа е првата работа)

втора работа...ако ти ги начека сликите некој ке те умри од реметење...барем тоа мене би ми го направиле...

и сега кој би ги правел??? :D може да се стават боите од отпорниците и како изговор да се дека ги „гледаш“ боите од отпорниците....и од што ке сакаш да ги научиш и у wc ке идеш со нив  ;D :D ;) :) 8) ::)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Jove

  • Guest
Re: Смешни слики
« Reply #321 on 29.11.2010, Monday, 21:06:55 »
а бе...ај например јас знам да работам у photoshop (не се радувајте луѓе, ова е само пример, незнам да работам у него..) и сега да им ставам леткум у раце...па додека ја преправам сликата ке се десат неколку работи...првата..

.!. (тоа е првата работа)

втора работа...ако ти ги начека сликите некој ке те умри од реметење...барем тоа мене би ми го направиле...

и сега кој би ги правел??? :D може да се стават боите од отпорниците и како изговор да се дека ги „гледаш“ боите од отпорниците....и од што ке сакаш да ги научиш и у wc ке идеш со нив  ;D :D ;) :) 8) ::)
хаххаха да не учиш друго во вц варди а за боите бајда нема да викаат ;D ;D ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #322 on 29.11.2010, Monday, 21:20:22 »
а бе...ај например јас знам да работам у photoshop (не се радувајте луѓе, ова е само пример, незнам да работам у него..) и сега да им ставам леткум у раце...па додека ја преправам сликата ке се десат неколку работи...првата..

.!. (тоа е првата работа)

втора работа...ако ти ги начека сликите некој ке те умри од реметење...барем тоа мене би ми го направиле...

и сега кој би ги правел??? :D може да се стават боите од отпорниците и како изговор да се дека ги „гледаш“ боите од отпорниците....и од што ке сакаш да ги научиш и у wc ке идеш со нив  ;D :D ;) :) 8) ::)
хаххаха да не учиш друго во вц варди а за боите бајда нема да викаат ;D ;D ;D

тоа ке ти биде изговорот :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Jove

  • Guest
Re: Смешни слики
« Reply #323 on 29.11.2010, Monday, 21:26:37 »
аааааааа тоа ке биде изговорот а работењето во ВЦ друго ааа?? паметен би си хаха ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #324 on 01.12.2010, Wednesday, 00:53:40 »
па фала богу дека сум паметен :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Zdravkovski

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 506
  • Gender: Male
  • elektricar
    • најдобриот електричар во Велес
Re: Смешни слики
« Reply #325 on 06.12.2010, Monday, 18:06:52 »
Се извинувам однапред .


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #326 on 06.12.2010, Monday, 21:41:43 »
Е така ни е кога McDonald's ни дојде во МК :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Смешни слики
« Reply #327 on 16.12.2010, Thursday, 23:13:22 »
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #328 on 21.12.2010, Tuesday, 01:20:02 »
дајте некоја идеа за фотошоп можа да проба..

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Re: Смешни слики
« Reply #329 on 03.01.2011, Monday, 00:10:00 (Edited 03.01.2011, Monday, 14:35:56) »




Code: [Select]
http://217.26.67.168/uploads/2/2/2220521/fake_caps4.jpg
http://217.26.67.168/uploads/2/2/2220521/fake_caps5.jpg
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.