Author Topic: Смешни слики  (Read 473815 times)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни слики
« Reply #1410 on 05.01.2014, Sunday, 20:47:26 (Edited 06.01.2014, Monday, 06:10:22) »
Еве како изгледаше дочекот на Новата 2014 кај едни мои комшии  ;D ;D :D :D :D :D ;)


Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #1411 on 05.01.2014, Sunday, 20:53:14 »
ние со другари така славевме минатата година :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни слики
« Reply #1412 on 05.01.2014, Sunday, 20:55:32 »
А ,оваа као се опаметивте - место десктопи,сите си носевте лап топи! ;D ;D ;D

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #1413 on 05.01.2014, Sunday, 21:51:37 »
кој што има тоа носеше, ја и десктопот и лаптопот го носев :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline nsu

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1306
Re: Смешни слики
« Reply #1414 on 06.01.2014, Monday, 01:41:51 »
Во осумдесетите јас со една 100 динарка (еден црвен коњ! 8) ставав 10 литри супер,одев на скара ,ја испраќав дома женската и ми остануваа пари за кригла пиво и помфрит во *Бели Мугри* со другарите. ;D ;D Лудница!

Ова е тој црвен коњ,кој и во Трст добро одеше!


Ту само со една стотка волку работи си правел а камо ли со илјадарка 8) 8)
Кога си на дното во животот ќе дознаеш колку малку пријатели имаш

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #1415 on 06.01.2014, Monday, 14:02:25 »
Мислам дека мојот лаптоп, односно нетбук како што ги нарекуваат 10 инчните заслужува исто така место во оваа тема. Вака работам јас и супер ми е. Смешно ама практично, дома „десктоп„ а надвор нетбук  :D ;D

Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #1416 on 06.01.2014, Monday, 17:50:16 »
Не ми е јасно само зошто тастатура си врзувал ;D. Ај маус, разбирам, и јас врзувам кога работам на лаптоп или netbook, по практично е, ама тастатура ;D ;D ;D?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
Re: Смешни слики
« Reply #1417 on 06.01.2014, Monday, 18:27:43 »
зш прстите в чвор ќе си ги врзит на онолкава тастатура :3 xD

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #1418 on 06.01.2014, Monday, 20:22:42 »
@GigaWatt

Подобро ми е да пишувам на таква тастатура, а и за игрите е подобра гејмерска тастатура. Тастатурите на лаптоповите се нежни и го немаш онај филиинг на кој си навикнат. А јас и кога пишувам не можам да пишувам нежно туку грубо како шајки да заковувам, така што би ја убил тастатурата на лаптопот за брзо.  ;D
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #1419 on 06.01.2014, Monday, 21:52:57 »
Играш игри на она малецконо ;D? Што игри играш жити се ;D?

И не се толку нежни тастатурите на лаптопите, не се секирај ;). Повеќе штата можеш да направиш на внатрешните компоненти со мавање на тастатурата отколку на самата тастатура ;).

И ми се допаѓа што си избрал netbook пред лаптоп ;). По транспортни се, мали и поотпорни се на удари и падови ;).

зш прстите в чвор ќе си ги врзит на онолкава тастатура :3 xD

А, ќе се навикнеш ;). И мене ми било тешко, сум се навикнал ;). Се е навика ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Z31GH

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 714
  • Gender: Male
Re: Смешни слики
« Reply #1420 on 06.01.2014, Monday, 22:06:03 (Edited 06.01.2014, Monday, 22:19:25) »
мојте омилени игри се Vietcong i The fall of Max Payne, Splinter cell 1, Ghost Recon (постарите) како и слични на нив што не бараат мноооогу големи перформанси. Овој нетбук беше сопственост на мојата поранешна фирма и веќе неколку години ми е верен пријател. Го користам и на работа, има ЕПЦ каталози за автобуси и софтвери како Tec-Doc, Mantis, како и упатства на германски јазик за инсталациите на автобусите, како и норми и толеранции во врска со мојата дреарска струка. Без разлика што е малецко, мало-мало ама кршаче. Со тек на време се навикнав  :)
Hams do it! With Frequency

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #1421 on 07.01.2014, Tuesday, 02:18:25 »
Кутрата, нема кујна, хахахаахахахахах ;D ;D ;D.



ПС: Обично не сакам да ставам слики од политичари или со политичка содржина, ама не можев да се воздржам, се умрев од смеење ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Re: Смешни слики
« Reply #1422 on 07.01.2014, Tuesday, 02:24:10 »
хахаххаа сиромаштија ти е тоа гига...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Re: Смешни слики
« Reply #1423 on 07.01.2014, Tuesday, 02:39:35 (Edited 07.01.2014, Tuesday, 05:22:55) »
Ова е појако





Споено мислење: [time]07 Јануари 2014, 03:07:49[/time]
Имам една другарка од Штип! Многу ми се налути на ова фотка!



Споено мислење: [time]07 Јануари 2014, 03:10:58[/time]
И ова е незаборавна - диско клуб во едно село.Ама поинтересно е што внатре пишува на еден лист:

*Не лепете му пари за песна на ди-џејот ! Кафаната е од другата страна !!*


Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Re: Смешни слики
« Reply #1424 on 07.01.2014, Tuesday, 06:02:32 »
Во контекст на Бадник ;) ;D.



It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."