Author Topic: Испитување на CD-ROM со мултимер  (Read 1677 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Бојан пиша еднаш на форумов (или правевем муабет на chat, не ми текува) дека имало некој отпад во Геге и он од таму се имал земено, ладилници за процесори, трансформатори, стари плочи од уреди, се и сешто имало (добро, не буквално се и сешто, ама си можел доста работи да најдеш за доста евтина пара, само што треба малку да буричкаш ;), значи да се оставиш едно 2, 3 саати буричкајчи, а цените ги давале од шашма, немало конкретна цена за делови, како порано што беше на кило). Е сега каде точно се наоѓа, не знам, треба да го прашаме Бојан ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Испитување на CD-ROM со мултимер
« Reply #16 on 19.08.2010, Thursday, 02:08:51 (Edited 19.08.2010, Thursday, 02:14:10) »
на мсн беше тоа...и ја ви тема за одпадот...

http://elektronika-mk.net/index.php?topic=1845.0
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Не мора да ги кодираш topic-ите и post-овите од форумот ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
аааах, секој линк го кодирам...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Знам како е, навика ;D, и јас се сепнувам во моментот пред да post-ирам и ги корегирам линковите ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Јас на бувљакот никогаш не плаќам колку ќе кажат, секогаш се ценкам и во 90% случаи им спуштам цена  ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
а бе сега нешто се заинатиле, ептен малце спуштаат цена...најверојатно сум ги фаќал тие 10% што не спуштаат цена....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)