Author Topic: Форумска збиранка  (Read 32122 times)

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #30 on 18.07.2010, Sunday, 22:26:03 »
може па сабајле на шопинг на бувљак, после тоа ке си седнеме во парк и ке се фалиме кој што си купил ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline BorceBT

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1826
  • Gender: Male
    • www.trajkovski.net
Одг: Форумска збиранка
« Reply #31 on 18.07.2010, Sunday, 22:36:26 »
Да, во работен ден само од поручек (после 6, 6:30 минимум). За жал бувљакот не работи на поручек и вечер :) за тие што беа ентузијасти за бувљаци :D
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #32 on 18.07.2010, Sunday, 22:36:46 (Edited 18.07.2010, Sunday, 22:41:12) »
Ако се собираме работен ден подобро е да биде поручек зашо од сабајле сум во SEAVUS

Па тоа ми беше и мене поентата, не се сите (добро, не сите, барем тие што се пријавија за збиранката) слободни од сабајле, некој е на работа, некој не живее во Скопје (или моментално не е во Скопје), некој ги има и двата проблема... не знам, идејата е добра, ама не сме сите слободни тој период до денот и неделата, јас сум, ама се на се ќе се собереме околу тројца или четворица, поентата беше да се собереме барем 7, 8, 9 луѓе. Затоа и ми беше предлогот да биде се тоа во Сабота, тие што работат можат после работа да си планираат вечерта дека ќе се збираме, а тие што се надвор од Скопје да си планираат да фаќаат воз/автобус и да доѓаат. За преспивање не е проблем, ќе се снајдеме ;).

Да, во работен ден само од поручек (после 6, 6:30 минимум). За жал бувљакот не работи на поручек и вечер :) за тие што беа ентузијасти за бувљаци :D

Не е проблем да биде и поручек и сред недела, добра ти е идејата Борче, ама да не биде сабајле, како што реков, тие што работат се на работа ;).



Ајде еве нека биде овој Четврток после или во 7 поручек (попладне), може така?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #33 on 18.07.2010, Sunday, 22:59:02 »
требаше на пиво фест да се собереме сите....ем евтино пивце, и скара, а и па како што памтам не е многу гласно и супер ке си поминевме :) и GW ако доаѓаа во скопје...какво преспивање бе....ке дојдат сите, ке ги собереме и после тоа застанување само на автобуска/железничка за да чекаат автобус/воз за накај дома....следното утро... и ако бидне нешто за во четврток ако може да дојдете накај 6 саат....да ве прошетаме и низ продавници за електроника да побарате ако ви треба нешто ;D

П.С. ке сакате ние скопјанишчата да се здружиме заедно да одиме на бувљак во вторник??? или сам ке треба да идам....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #34 on 18.07.2010, Sunday, 23:18:35 »
Eпа да ама еве за некое време ке има пивофест во скопје па ако сакате може и така :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #35 on 18.07.2010, Sunday, 23:25:27 »
е и па така може....
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #36 on 18.07.2010, Sunday, 23:43:56 »
За колку време ќе има пиво фест во Скопје? Ако мислите на Пиво Ленд, тоа е дури во Септември или Октомври, така нешто, барем колку што ми текнува...
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #37 on 18.07.2010, Sunday, 23:58:52 »
Па не знам за лани оти не бев ама пред тоа беше некаде 25ти август (пак накај септември) иначе да Пиво Ленд.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #38 on 19.07.2010, Monday, 00:04:32 »
Добро, како сакате, не е проблем и тогаш, мада тогаш може јас да не можам да дојдам, можеби ќе ми биде сесијата пред почеток на Септември, крај на Август така нешто, зашто последниве година дена така ги ставаат сесиите на ЕТФ...
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Форумска збиранка
« Reply #39 on 19.07.2010, Monday, 00:18:50 »
ок, тогаш друг термин може :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #40 on 19.07.2010, Monday, 00:25:11 »
Епа ај нека биде викендов, сега во Сабота, ќе се најдеме некаде надвор, потоа до сабале правиме што правиме, и не му ја мислиме многу ;D. Да седиме некаде надвор, парк или каде сакате, не е проблем, може така?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Форумска збиранка
« Reply #41 on 19.07.2010, Monday, 00:25:35 »
ќе ви кажам утре поточно дали идам
само кое време е тоа оти ако тргнам јас со воз дури на пладне ќе стигнам

а шо викате за неделава што иди ?
или сабота  ;D
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Форумска збиранка
« Reply #42 on 19.07.2010, Monday, 00:46:05 »
Па да де да, зборам за Саботава сега што доаѓа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Форумска збиранка
« Reply #43 on 19.07.2010, Monday, 01:08:14 »
сабота works for me...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Одг: Форумска збиранка
« Reply #44 on 19.07.2010, Monday, 01:21:22 »
јас посекако треба в недела скопје да идам
ќе дојдам малку порано :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!