Огласи и понуди > Купувам

Купувам пасивни ладилници

<< < (2/2)

bicikle:
напрај на ладилникот дупчиња по ќошевите и беси ги како сакаш :D најдобра опција ти се ладилници од цпу, и да не е иста подлогата кај што налегнува процесорот, стави паста на тебрата и нема гаје. ќе тера. Него може збор два за растењето, што ќе растиш, како ја насочуваш светлината, каква почва користиш, какви ѓубрива додаваш, како наводнуваш ?

Ultron7:
Ви благодарам за предлозите дечки, сепак останувам и понатаму заинтересиран доколку некој има други ладилници да понуди.


--- Quote from: bicikle on 25.09.2021, Saturday, 20:16:39 ---напрај на ладилникот дупчиња по ќошевите и беси ги како сакаш :D најдобра опција ти се ладилници од цпу, и да не е иста подлогата кај што налегнува процесорот, стави паста на тебрата и нема гаје. ќе тера. Него може збор два за растењето, што ќе растиш, како ја насочуваш светлината, каква почва користиш, какви ѓубрива додаваш, како наводнуваш ?

--- End quote ---

За сега потребни ми се само за осветлување на кутија за пропагирање/клонирање растенија, средината е стерилен Sphagnum мов. Во иднина можеби би експериментирал со т.н. microgreens и хидропоника но да не забегувам од темата - ако некој е заинтересиран околу темата може да дискутираме приватно на друг медиум или пак да отвориме посебен топик :)

GigaWatt:

--- Quote from: Ultron7 on 25.09.2021, Saturday, 19:25:06 ---Можеби поголем проблем е тоа што површината на 'footprint'-от (превод?) е помала од онаа на LED чиповиве?
--- End quote ---

Не знам на какви ладилници мислиш, но оние кои се користеа за P4 процесори се прилично големи и имаа релативно голема површина ;). COB LED имам монтирано на такви, ги собира без проблем ;).


--- Quote from: Ultron7 on 25.09.2021, Saturday, 22:13:00 ---Во иднина можеби би експериментирал со т.н. microgreens и хидропоника но да не забегувам од темата - ако некој е заинтересиран околу темата може да дискутираме приватно на друг медиум или пак да отвориме посебен топик :)
--- End quote ---

Слободно, не е забрането :).

Zan:
Ги имам овие ако вршат работа.






Ultron7:

--- Quote from: Zan on 03.10.2021, Sunday, 15:25:49 ---Ги имам овие ако вршат работа.
...

--- End quote ---

Ти пишав приватна порака, мислам дека ќе завршат работа овие вторите :)

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version