Author Topic: Како да напишам Решено или Нерешено во насловот на првиот пост  (Read 798 times)

Offline gonik

  • Нов член
  • *
  • Posts: 34
Како да напишам Решено или Нерешено во насловот на првиот пост
« Opened on 19.06.2021, Saturday, 11:14:46 (Edited 19.06.2021, Saturday, 13:47:20) »
Имам теми на кои не ми е пишан статусот, па да потсети некој како се правеше таа работа. Никаде неможам да најдам такво известување.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Сакаш да допишеш во насловот нешто? На првиот пост стисни на Modify.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline gonik

  • Нов член
  • *
  • Posts: 34
Тоа да, ама кога би го имало симболот Modify, а кај мене го нема. Стои само Quote.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Пиши во темите кои се решени, ние ќе додадеме „решено“ во насловот.

Опцијата за Modify поминува по 24 часа од post-ирањето на post-от. Потоа, Modify може да прават само администратори и модератори.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."