Author Topic: Драјвери за звучна картица  (Read 629 times)

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Драјвери за звучна картица
« Opened on 18.06.2010, Friday, 00:08:30 »
На пријател ми реков дека ке му најдам драјвери за звучната па не успеав... ме интересира дали на некој му е позната оваа картица и моделот IBM ThinkCentre M52 8113 VPH ?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
Да не има некоја грешка, ова е цела линија на производи од IBM, матични, хард, рам и останато
а мислам дека ваква звучна нема, доколку му е вградена на самата матична
нека каже од која фирма и модел на матичната, а ако е некоја надворешна додадена на матична и од неа нека каже фирма и модел
овај горе бројот не е тоа тоа
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline nCounTr

  • Почивај во мир
  • Стручњак
  • *****
  • Posts: 231
  • Gender: Male
  • Дипл.Ел.Инж.
    • Македонски форум за електроника
Одг: Драјвери за звучна картица
« Reply #2 on 18.06.2010, Friday, 09:07:58 (Edited 18.06.2010, Friday, 09:10:16) »
На пријател ми реков дека ке му најдам драјвери за звучната па не успеав... ме интересира дали на некој му е позната оваа картица и моделот IBM ThinkCentre M52 8113 VPH ?

Ова ти е моделот на целиот компјутер за кој драјверите доаѓаат сите од едно место, а не како нашиве компјутери кои треба да ги бараш низ 100 места, еве линк со сите драјвери за оваа марка на компјутер:

Code: [Select]
www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-60651.html
Единствено кај нас лаптопите се на тој принцип, ако е од асус ќе одиш на асус страната да ги бараш драјверите, ако е од ИБМ одиш на ибм станата за драјерите.

Поздрав и пиши ако проработи звучната.
ESPRIMO Mobile v5505 | Intel Centrino Duo T5450 @ 1,66GHz Santa Rosa | Apacer 4GB DDR2-667MHz | Fujitsu 120GB SATA-150 5400rpm | Intel x3100 384M Memory | Intel PRO/Wireless 3945abg | Gigabit Ethernet | Toshiba Bluetooth v2.0 | Windows 7 x64
АМАН ЧИТАЈТЕ ПРАВИЛA