Author Topic: Mezmerize бафер предзасилувач  (Read 1464 times)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Mezmerize бафер предзасилувач
« Opened on 18.12.2015, Friday, 12:03:51 (Edited 14.04.2018, Saturday, 19:21:47) »
Требаше да го ставам во кутија за еден муштерија, еве како излезе.
Иначе целата кутија е глодана од едно парче алуминиум и после елоксирана, горната плоча кој што доаѓаат мосфетите е оставена дебела 1cm, капачето за атенуаторот е исто така од едно парче алуминиум елоксиран црно, и се ќе беше супер ако мајсторот на крај не ја оплеска работата, му ја вративме кутијата да избуши четири слепи дупки за мосфетите и да нареже навој, он ги избушил скроз... >:( :o Истиот тој успеал и да изгуби еден од мутерите за влезните конектори, кои иначе се некои скапи, масивни, целите од бакар... :P
Како и да е, еве го финалниот производ, горе над дупките најверојатно ќе оди гравирана плочка со некој натпис или сл.







People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Otpor

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 161
  • Gender: Male
Одг: Mezmerize бафер предзасилувач
« Reply #1 on 19.12.2015, Saturday, 02:35:34 (Edited 19.12.2015, Saturday, 02:41:04) »
Да прашам,
1,Плочкана е порачана или домачо производство :)
2.Дали го слушнавте,oти многу беше испофалено по форуми,дури и јас се кандисав да го правам

,,Алчните за пофалба секогаш имаат мали заслуги,,

Плутарх, двесте и кусур и некоја година П.Н.Е

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3184
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Одг: Mezmerize бафер предзасилувач
« Reply #2 on 19.12.2015, Saturday, 10:27:00 (Edited 19.12.2015, Saturday, 10:55:40) »
Плочката е нарачана готова, не знам од каде, ама е профи направена, со заштита, позлатени падови и сл. Не ја лемев јас, веќе беше залемена, но мора да кажам катастрофално, како да ја лемело некое прваче, морав целата да ја исчистам и прелемам, дури имаше и два комплетни прекини. Штета, бидејќи употребените делови се првокласни, јас кога би го правел од нула дури и би користел и од оној убавиот калај со сребро и бакар внатре. Иначе плочката е еднослојна и може лесно да се изработи во домашна варијанта.
Готовиот предзасилувач јас само го пробав и одма си го зема муштеријата, така да не го слушав. Но, пред да го ставиме во кутија стоеше на една даска неколку години и така си го слушаше муштеријата, колку што знам доста беше задоволен од него.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio