Author Topic: Проблем со VRT disk ЕCA - замена на делови  (Read 698 times)

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
Проблем со VRT disk ЕCA - замена на делови
« Opened on 02.09.2014, Tuesday, 13:22:55 (Edited 03.09.2014, Wednesday, 04:40:02) »
Имам проблем со VRT диск 2003 цедето на компјутеров ,имам инсталирано Win-7 x64 bit е сега кога го инсталирам цедево го инсталира и после инсталацијата кога ќе заврши ми кажува дека неможи да го отвори на икончето што е за VRT бидеќи виндовсов работел x64 бара 32 е сега што чаре да барам или линк па да симнам VRT за x64.
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline SaleSk

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 434
  • Gender: Male
Пробај да му направиш да работи во компатибилити мод. АКо не сака, ондак мора 64 битна верзија, ако уопште постои таква.
Душевно болниот човек никогаш не напаѓа без причина. По тоа се разликува од нормалните луѓе.
Keyboard not found...Press F1 to continue...

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
како е тоа компатибилити мод.
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
десен клик на иконата -> properties -> compatibility -> штиклирај "Run this program in compatibility mode for: " -> одбери Windows XP (Service pack 3) -> ОК
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Lux

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 338
А ха пробав и пак истото,не е компатибилити пишува, ке барам на гоогле дали ке може оваја од 2009 год.да ја симнам и ќе видам дали работи на 64
Боже чувајме од пријатели,од непријатели сам ќе се чувам.

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Мислам дека VRT Disk 2003 е 16 битна апликација. Официјално, 16 битни апликации не се подигаат на Windows x64. VRT DVD 2009 e 32 битна апликација и без проблем се подига на Windows x64.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."