Author Topic: Купувам матична плоча 775  (Read 1237 times)

Offline stiffy

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 490
  • Gender: Male
  • ак сакам.
Одг: Купувам матична плоча 775
« Reply #15 on 26.10.2013, Saturday, 04:57:45 (Edited 26.10.2013, Saturday, 05:02:30) »
Ако можеш да си ги вратиш,додај уште 800 ден отприлика и купи си I-3 процесорче! Мој совет.
Потполно се сложувам!


Quote
Danielco, како мојт 4јадрен процесор на лга775 сокет. 2 јадра се, програмски делени на 4


Не знам каде спомна некој што е како е, колку што можам да видам, никој не дискутираше во темава за тоа, ме збуни сега малку, не ја сваќам поентава ???


Работата ми беше дека не е тоа што очекуваш, не да ти расипам ќејф али не е то то.

И до сите шо сте фанови на Асус, асус има најмизерна роба, најнеквалитетни матични. Кај асус започнува добрата изведба од 400 евра нагоре скапите матични...сте виделе Asus Rampage и мислите којзнае што е. Ова се што е под 200-300 евра е чиста бижутерија. Асус би купил матична од 300 евра нагоре да речиме, ито исклучиво само шо немам за давање 500-600 евра да знам што купувам а во случајов тоа е Asrock / Gigabyte - во секој случај не е прв избор. Едино Intel e intel, ама то е веќе класа за која сите сонуваат ретко кој може да си ја приушти. :)