Author Topic: проблем со инсталација-активација на PSA-дијагностички систем за дијагноза  (Read 778 times)

Offline kiredelcevo

  • Нов член
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Проблемот е во тоа сто првиот пат ја инастлирав програмата DIAGBOXза Дијагностика на PEZO и  CITROEN!
Успешно беше,ама требас да ја обновам и направив обнова,ама при инсталацијата се прекина и програмата ја деинсталирав!
повторн ја инсталирав,и на крајот треба да се активира,ама кога се активира,написува дека не е е активирана и има грешка (0)
Што и како е проблемот!?
Во упатството пишува дека треба да нема предходна или застарена верзија!
Сто треба д се направи за да мозе да се активира!
На XP не сака да се активира,на Win7 се активира,ама тоа е направено да работи добро на XP,на Win7 работи ама само најновите возила

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Јас за „ПСА“ и „пезо“ немам чуено.

Знам дека во правилата имаме ставено да се пишува на форумов со Македонска поддршка, ама луѓе, дајте малку проста логика употребете ::). И во арапскиве земји имињата на брендовите се пишуваат со латинична поддршка ::).

Преправи си го post-от и името на темата.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Најверојатно не си ја деинсталирал како што треба и има  останато некои фајлови или го имаш инсталерот избришано (помалку веројатно).Од искуство - преинсталирај си го оперативниот систем ( веројатно ХР).Не кажа за која верзија напрограмот се работи,дали е
оригинал  и има  активациски код или е копија со крак  ? Можеби и за тоа(ако не е оригинал) се јавил проблемот.Значипреинсталирај ОС,стави драјвери и инсталирај си ја старата верзија.Ако не е оригинал,не прави никакви абдејти што ти се нудат ,бидејки пак ке заглавиш можеби ;D ;D.Во некои случаи автомеханичарите ја исклучуваат мрежата кога работат со програмата,бидејки во тој случај програмата не бара абдејти и не може да се врзе на страната  на производителот на програмата ;)