Author Topic: Образование, професија и хоби на членовите на форумот  (Read 6757 times)

Offline ivica.s

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 369
 • Gender: Male
 • RF Guru
  • Регистрирај се и заработи на envato.com
Роден во Битола, израснав во Кичево и поради сплет на околности од 2004 години живеам во Прилеп. Завршив гимназија (природно-математички смер) и дипломирав на Технички Факултет  Битола на отсекот Техничка информатика па сега сум B.Sc. in Applied Computer Science.  :)

Од 2008 работам исклучиво на интернет од што имам задоволувачки примања.

Освен електрониката немам друго специфично хоби, едноставно ме интерсира се за техника.

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 486
 • Gender: Male
 • ак сакам.
Ај покусо да не останам!

Роден „далечната“ '96та, живеам во Охрид. Учам во ОЕМУЦ Св. Наум Охридски - Охрид смер информатика/автоматика 3-та година. Се занимавам со електроника од ко знам за мене по стапките од тато. Почнав со батериски ламби на 4-5 години и главен сервисер за количиња во цело маало :D. Сега многу не се има променато, работам со изработка на ппк, електронски склопови и уреди, автоматики и одржување на озвучења воглавно...покушавам да се осамостојам (сам да се финансирам :P ) не ми е интересно да барам од тато пари. Ваљда тоа е се :)

Хоби: ова време пред нова година поправам сијалички од цело маало :/

Offline jovce.

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 124
 • Gender: Male
@Stiffy
Ти да не си синот на Николчета брат ;D?
MB: GA-990XA-UD3, CPU: AMD Phenom II x4 955 BE @ 4.20GHz, RAM:8GB 4x2GB DDR3 1333MHz PATRIOT, HDD:250GB (ExcelStore), GPU:Sapphire HD 3870 512mb GDDR4, PSU:Cooler Master 700W RP

Offline stiffy

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 486
 • Gender: Male
 • ак сакам.

Offline Ratko-F

 • Нов член
 • *
 • Posts: 13
Здраво на сите.
За мене:
Хоби електроничар, ме интересира автоелектроника,
И слабо стојам со форумите.
Се надевам дека ќе научам нешто ново.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11634
 • Gender: Male
 • Не фалширам
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."