Author Topic: Нарачка на делови и предмети од интернет  (Read 54831 times)

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Добар е секој алат кој ке гокупиш.Се наоѓа.Ние во МК сме махери еден алат да се употреби на места каде другите не ни сонуваат! :o ;D ;D

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2848
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
...вертикални циркулари (како и да се викаат)...

Гер се вика тоа... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Да бе, така се викаше ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 410
 • Gender: Male
Дали си задоволен. како сечи под 45 степени ?

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3321
 • Gender: Male
Со арно да си делкаш :)

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3217
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
ако сака некој имам исто такво за 500ки ке му го дадам само да го мавнам од гаража, место ми фаќа за џабе...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline batka

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9428
Giga, реагирај човече! Еве ти прилика! 8)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Дали си задоволен. како сечи под 45 степени ?

Уште немам пробано, само под 90 степени пробав, одлично сече ;).

Ако те интересира, ќе пробам некој од наредниве денови, па ќе пишам ;).

ако сака некој имам исто такво за 500ки ке му го дадам само да го мавнам од гаража, место ми фаќа за џабе...

Кај беше ти бе пред една недела ??? >:(.

Да прашам некој колега... ако е заинтересиран. Јас за мене си купив.

Giga, реагирај човече! Еве ти прилика! 8)

Што јас ???... Bojan го нема да се јави на време ::).

Па биваше ли бе Bojan баш буквално два дена откако го купив да пишеш ::). Па барем една недела да беше, да не ми биде криво ::) :D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bumbar

 • Нов член
 • *
 • Posts: 46
..Bojan...Ај, прати ми фото од машинчето во пораки, да го купам ако е се во ред....

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3217
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Re: Нарачка на делови и предмети од интернет
« Reply #639 on 24.03.2019, Sunday, 15:16:23 (Edited 24.03.2019, Sunday, 15:44:54) »
Гига те барав на телефон ама те немаше :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 11664
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Видов... ама заборавив да се јавам откако видов :P :D.

За машинчево ме бараше? Јас веќе купив, ама еве, bumbar е заинтересиран, ако сакаш, пиши му на него ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5276
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
На elecrow имате clearance sale, има интересни работи за многу ниска цена разгледајте ги ако ви треба нешто додека имаат на залиха XD
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline Mkdsime

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 83
На checkout преку 
Freight collect
 Shipped by customer's express account $0.00 може до кај нас да стигне ? или мора
Select Shipping Method
 Registered Airmail $7.50

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5276
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Registered airmail, другото е ако имаш DHL или Fedex акаунт ќе може да помини курир кај нов да ја подигни пратката
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3321
 • Gender: Male
сте купиле нешто деновиве од ибеј ?