Author Topic: Продавам вишок...  (Read 58870 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Продавам вишок...
« Opened on 01.11.2011, Tuesday, 17:08:41 (Edited 26.10.2015, Monday, 15:19:42) »
За да не отварам цело време нови теми, овде ќе бидат сите вишоци за продавање...

1. Инструмент за мерење напон 0-35V и струја 0-4А, димензии 80х65, комплет со шантови, избаждарен, со прекинувач за бирање напон-струја, се приклучува на излезните буксни, спремен за вградување во некое напојување.
Цена 600ден.2. Инструмент аналоген до 120mA.
Цена 500ден.3. *ПРОДАДЕНО*Кутија за електроника, метална (освен предниот и задниот дел кој се пластични), димензи дадени на сликата, има и прекинувач со продолжена рачка, по желба можам да направам отвор на предната плоча за него.
Цена 500ден.


4. Кутии за електроника, разни

-едната е пластична, другата метална, имам повеќе парчиња и од двете, цена 150ден. една


-цена 150ден.


-пластична, со место за батерии, цена 100ден.


-метална, цена 100ден.


-*ПРОДАДЕНО*метална, цена 100ден.-*ПРОДАДЕНО*метална, цена 300ден.


5. Осветлувач за ППК со живина сијалица, подесив по висина.
Цена 150ден.

6. *ПРОДАДЕНО*Индустриска лампашка опрема, алуминиумска кутија, повеќеобртни потенциометри, горните се со прецизни десетобртни дугмиња, долните се со рачка за закочување,  некои од лампите фалат, тие што се внатре се: 12A7X, 12AT7, 6BH6, 6V6
Цена 2500ден.


7. Индустриска мерна опрема, алуминиумска кутија со поклопец, потенциометрите се повеќеобртни
Цена 3000ден.
Следува уште...
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #1 on 07.11.2011, Monday, 13:51:35 (Edited 06.12.2011, Tuesday, 22:00:10) »
8. *ПРОДАДЕНО*Комплет амперметар и волтметар, со позадинско осветлување, подесени и спремни за вградување. По договор може да ги преправам за друг напон и струја.
Цена за двата заедно 800ден.

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #2 on 22.11.2011, Tuesday, 14:06:45 (Edited 10.01.2013, Thursday, 22:37:32) »
9. Десетканално трчечко светло со ЛЕД + гратис додатна плочка за поврзување десет светилки на 220V.
Цена 150ден.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6282
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Продавам вишок...
« Reply #3 on 22.11.2011, Tuesday, 14:10:25 »
LordZi што поточно е тоа десетканално трчечко светло со ЛЕД, мислам што прави кога ке го вклучиш?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #4 on 22.11.2011, Tuesday, 14:13:40 »
Се палат лед диодите една по друга во низ и светлото изгледа како да „трча“, затоа така се вика... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #5 on 07.12.2011, Wednesday, 15:15:08 (Edited 19.12.2011, Monday, 11:36:14) »
10. Квалитетни шибер потенциометри од марката Preh, димензии на сликата, вредноста им е 2х100к, со метален оклоп, идеални се за некоја миксета, тој што пробал квалитетен потенциометар знае како „лизга“ под прстите ;) :). Имам и обични кружни потенциометри од истата марка, ако е некој заинтересиран.
Цена комплет 1000ден.


People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #6 on 16.12.2011, Friday, 11:38:39 (Edited 19.12.2011, Monday, 11:35:04) »
11. *ПРОДАДЕНО* ППК за Компјутерска контрола на електрични уреди од Емитер бр.1/2005,
Code: [Select]
http://www.emiter.com.mk/poveke.php?napis_id=1268Само гола плочка да се нарача од Емитер чини 240ден., додека овде има залемено се освен транзисторите ВС337, диодите 1N4148 и релињата.
Цена 100ден.

People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Dragan Stoilovski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 56
Одг: Продавам вишок...
« Reply #7 on 16.12.2011, Friday, 16:07:30 »
Потенциометрите колку са користени и дали ќе се фанат на миксета DYNACORD EMINENT 100,ako ако се фаќаат јас ќети ги купа.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #8 on 16.12.2011, Friday, 16:20:30 »
Па не се нови, ама немаат шумови, крцкање и сл. Накнадно ќе ти ги пратам димензиите преку ПП па ти види дали ќе ти одговараат.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Продавам вишок...
« Reply #9 on 16.12.2011, Friday, 21:14:01 »
11. Јас сакав да ти ја земам оваа, но многу пари е патот (поштарината) до Прилеп

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5308
 • Gender: Male
  • Македонски форум за електроника
Одг: Продавам вишок...
« Reply #10 on 16.12.2011, Friday, 22:40:46 »
е колку многу, нај,ногу што ќе ти земат се 100 денари ако го праќа преку брза пошта, и за 2 дена да ти стигне, поточно денес порачуваш утре ти стига
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline BOBAN

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 559
 • Gender: Male
 • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Продавам вишок...
« Reply #11 on 20.12.2011, Tuesday, 00:58:31 »
е колку многу, нај,ногу што ќе ти земат се 100 денари ако го праќа преку брза пошта, и за 2 дена да ти стигне, поточно денес порачуваш утре ти стига
епа не била многу, 70 денари до Прилеп. Јас мислев дека е над 150 денари

Offline MAKEDONIA

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1248
 • Gender: Male
 • Da bides idiot e najtesko,konkurencijata e silna
Одг: Продавам вишок...
« Reply #12 on 20.12.2011, Tuesday, 01:58:30 (Edited 28.12.2011, Wednesday, 07:42:21) »
Sto marka e broj sedum i za sto e koristen, medicinska oprema od pisuvac ili nesto drugo
Z33MK

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #13 on 20.12.2011, Tuesday, 09:58:20 »
Моментално не е кај мене уредот, не можам да видам што марка е,  иначе мислам дека е користен во институтот за земјотресно инженерство.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3073
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам вишок...
« Reply #14 on 27.12.2011, Tuesday, 12:38:59 (Edited 18.05.2018, Friday, 10:39:11) »
12. Нови некористени (NOS) искрини кондензатори 56nF 400/800V-, идеални за VN каскади, биојонизатори и сл.
Цена 50ден. за 15 парчиња.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio