Author Topic: Ми треба шема за појачало за вуфер ЈВЦ 50+50W  (Read 1768 times)

Offline Denimk

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 83
Ми треба шема за појачало за вуфер ЈВЦ 50+50W
« Opened on 24.10.2011, Monday, 19:28:33 (Edited 24.10.2011, Monday, 20:00:44) »
Ми треба шема за појачало за вуфер ЈВЦ 50+50W/4+4 оми која што е лесна за изведба и ефтина. Благодарам однапред!!!


Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline ShAdOw

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 879
  • Gender: Male
Denimk добредојде и имај пријатен престој на форумот :). Бидејќи си нов јас ти ја средив темата и во иднина кога ќе отвараш тема прво прочитај ги правилата кои ти ги постави DX-er ;).

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
колеги тда1562q му е најлесна и наједноставна опција и онака сиг му треба за во кола
d.t

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Не знам дали сите те разбраа : имаш сабвуфер и ти треба појачувач(стерео) за средните и високите???Така ли?

Offline Denimk

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 83
Denimk добредојде и имај пријатен престој на форумот :). Бидејќи си нов јас ти ја средив темата и во иднина кога ќе отвараш тема прво прочитај ги правилата кои ти ги постави DX-er ;).
Се изинувам што не се снајдов веднаш за во иднина ќе ги почитувам правилата!

Не знам дали сите те разбраа : имаш сабвуфер и ти треба појачувач(стерео) за средните и високите???Така ли?
  Имам вуфер за во кола ми треба појачало само за него со два излеза а може и со 4 за другте 2 звучници!

Offline donis92

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Ми треба шема за појачало за вуфер ЈВЦ 50+50W
« Reply #6 on 24.10.2011, Monday, 23:33:49 (Edited 25.10.2011, Tuesday, 00:13:49) »
Имам вуфер за во кола ми треба појачало само за него со два излеза а може и со 4 за другте 2 звучници!

Значи вака момче оди во пребарувај и напиши тда1562q имаш доста теми и тоа е едноставно и мн јако појачало за во кола 70вати музичка 55вати синусна на 4ома имаш објавено и стерео верзија така да среќно кон изработката :)
d.t

Offline Denimk

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 83
Одг: Ми треба шема за појачало за вуфер ЈВЦ 50+50W
« Reply #7 on 25.10.2011, Tuesday, 00:11:19 (Edited 25.10.2011, Tuesday, 00:22:07) »
Имам вуфер за во кола ми треба појачало само за него со два излеза а може и со 4 за другте 2 звучници!

Значи вака момче оди во пребарувај и напиши тда1562q имаш доста теми и тоа е едноставно и мн јако појачало за во кола 70вати музичка 55вати синусна на 4ома имаш објавено и стерео верзија така да среќно кон изработката :)

Бев во пребарувај и го најдов само ова што има објавено шема но линкот не ми го отвара!

Ако може некој од вас да ми постави линк од шемата овде пошто целиот се испобркав низ форумот!


Offline Denimk

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 83
Одг: Ми треба шема за појачало за вуфер ЈВЦ 50+50W
« Reply #9 on 25.10.2011, Tuesday, 14:36:11 (Edited 25.10.2011, Tuesday, 14:45:31) »
А дали може некој да ми каже како да го проверам вуферот дали работи????

Администрација: нема потреба да отвараш нова тема за вакви прашања!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Батка! На вакви прашања се добива * глуп* одговор! Прво ни сме го виделе,нити нешто знаеме за твоево појачало .Според сликата ти имаш појачало за вуфер,а не вуфер! Вуфер ти е бас кутија,обично затворена со еден отвор во кружна форма.Не ги мешај појмовите! И да направиш стерео појачувач нема да знаеш да го поврзеш( не кажа ни во ауто или за дома сакаш да го работиш!????).Стави некое сликиче од разни страни на твоето појачало ,да видиме како целото изгледа.

Offline Denimk

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 83
Батка! На вакви прашања се добива * глуп* одговор! Прво ни сме го виделе,нити нешто знаеме за твоево појачало .Според сликата ти имаш појачало за вуфер,а не вуфер! Вуфер ти е бас кутија,обично затворена со еден отвор во кружна форма.Не ги мешај појмовите! И да направиш стерео појачувач нема да знаеш да го поврзеш( не кажа ни во ауто или за дома сакаш да го работиш!????).Стави некое сликиче од разни страни на твоето појачало ,да видиме како целото изгледа.
Ова е вуфер 1000000% нема појачало вуфер за во кола  и неможе да е појачало сум го отварал не ме прај будала при здрав мозок!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Батка! На вакви прашања се добива * глуп* одговор! Прво ни сме го виделе,нити нешто знаеме за твоево појачало .Според сликата ти имаш појачало за вуфер,а не вуфер! Вуфер ти е бас кутија,обично затворена со еден отвор во кружна форма.Не ги мешај појмовите! И да направиш стерео појачувач нема да знаеш да го поврзеш( не кажа ни во ауто или за дома сакаш да го работиш!????).Стави некое сликиче од разни страни на твоето појачало ,да видиме како целото изгледа.
Ова е вуфер 1000000% нема појачало вуфер за во кола  и неможе да е појачало сум го отварал не ме прај будала при здрав мозок!


are you fucking kidding me -.- по што позна дека не е појачало жити се... и што е разлика помеѓу вуфер и појачало знаеш???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3187
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
denimk, немој цело време да отвараш теми непотребно за едно исто прашање!
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Ова е вуфер 1000000% нема појачало вуфер за во кола  и неможе да е појачало сум го отварал не ме прај будала при здрав мозок!

Друже, ај ако не отвори го, сликај го внатре, да видат членовите дали навистина има звучник, бидејќи они мислат дека ти па ги правиш будала при здрав мозок. Тоа што јас го гледам на првата слика, не е woofer.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."