Author Topic: Наочари којшто снимаат видеа со висока резолуција  (Read 1463 times)

stefanjanevski

  • Guest
Наочари којшто снимаат видеа со висока резолуција
« Opened on 09.08.2011, Tuesday, 17:10:04 (Edited 09.08.2011, Tuesday, 17:12:38) »
Погледнето го видеово, во коешто се преставени наочари, којшто снимаат видеа во висока резолуција.

ZionEyez- A Social Media Company

АДМИН: не кодирај линкови од YouTube

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Интересно, но не би го купил ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

stefanjanevski

  • Guest
Да претпоставам, зашто на едно вакво цената би му била, колку една камера што би снимала и 3Д снимка и ХД снимка.

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
јас би ги купил доколку се по пристапна цена бидејки има моменти кои се незгодни за снимање со стандардна видео камера но се супер да се снимат со вакви наочари.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline izotop

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 357
Прашање?.
да не постојат доволно мали камери што можеби можат да се вградат во некои наочари па целата работа да испадне направи сам.
Што мислите

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
не верувам, барем за сега..

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
ај малку офф топик  ;D вака, јас барам исто така некое мало камерче, еве за што :

ее во вакво сакам да ставам камерче на почетокот од тоа цревце, што се прекршува.
Дали може камера од мобилен да се искористи за вакво нешто ?

stefanjanevski

  • Guest
Камерата од мобилен стварно е мала, ама таа иде заедно со електрониката, таа каде ќе ја ставиш е проблемот.

Offline ivica.s

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 369
  • Gender: Male
  • RF Guru
    • Регистрирај се и заработи на envato.com
Еве нешто слично на ова  :)

Code: [Select]
http://en.wikipedia.org/wiki/EyeTap

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Абе да беше така како ти викаш со се електроника да го направам, што ќе ми е така ќе зеам цел телевон враце и то камерчето само со жици че го поврзам до другиот крај на телефонот

stefanjanevski

  • Guest
Епа нема друг начин, само камерата без електрониката не може да функционира.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
а да не има некој вадено случајно камера од телефон ? се извинувам за офф топик

stefanjanevski

  • Guest
Јас ја имам видено од мојот телефон, кога го чистеф пред некое време sony ericsson k800i и е коцкаста.

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Јас ја имам видено од мојот телефон, кога го чистеф пред некое време sony ericsson k800i и е коцкаста.
абе ВАДЕНО

stefanjanevski

  • Guest
Имам извадено, ама од ептен стар телефон, од првите со камера, кога ќе ја извадиш, таа е приклучена со помош на една тенка магистрала на таа главната плочка.