Author Topic: Еве нешто новo и можеби интересно со ЛЕД диоди и пик.  (Read 2646 times)

stefanjanevski

  • Guest
Еве нешто новo и можеби интересно со ЛЕД диоди и пик.
« Opened on 17.05.2011, Tuesday, 23:47:08 (Edited 19.08.2011, Friday, 13:34:27) »
Оваа тема е отворена да се даде мислење дали е добро да изгради нешто вакво. Па секој нека си даде свое мислење што мисли за изработката на еден ваков проект.

еве и линк од страната
Code: [Select]
http://picprojects.org/projects/bigmosfetrgb/index.htm
АДМИН: Кодирај линкови САМ во иднина

Offline malkjos

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 81
Јас го има проектирано ова

R.G.B. Led Driver

stefanjanevski

  • Guest
Јас денес ке почнам да го правам тоа, ама јас ке го правам со обични ултра брагхт диоди. Тебе колку те фати се на се одприлика?

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
malkjos ке можеш да отвориш тема и таму се да ставиш што е потребно за изработка на ова???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline malkjos

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 81
Одг: Еве нешто нови и можеби интересно со ЛЕ&
« Reply #4 on 19.05.2011, Thursday, 15:15:03 (Edited 19.05.2011, Thursday, 15:17:32) »
Евеја шемата

СВ5 се програмите
СВ2 Брзина
СВ 1 Боја


Преклопниците се врзуваат на маса

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline malkjos

  • Ентузијаст
  • **
  • Posts: 81
Одг: Еве нешто нови и можеби интересно со ЛЕД диоди и пик.
« Reply #6 on 19.05.2011, Thursday, 19:16:01 (Edited 19.05.2011, Thursday, 19:27:55) »
Постот е едитиран и избришан од Администраторот

Админ: malkjos почитувај ги правилата конечно! Не пиши оффтопици на темата! Не ставај реклами насекаде каде што не им е место, овој дел од форумот не е пазар. Видов си ставал и клипчиња во кои се рекламира твојата фирма и тоа гага, ако сакаш да се рекламираш ти посочив каде да се обратиш.
Ова ти е опомена, и да не се повторуваат грешките.

stefanjanevski

  • Guest
Еве го хекс фајлот!

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
за кој проект??? овој од маки?
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)


Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
супер чим така :D алал да ти е од кај го најде хексот
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

stefanjanevski

  • Guest
Го имаше на една страна од кај што е земен овој проект. И јас го почнав, ама не го доправив, имав за учење и баталив. Сеа летово ќе го завршам.

stefanjanevski

  • Guest
Денес и официјално почнувам со правење на оваа плочка. Само јас од денес ќе почнам да ја цртам плочката, бидејќи сакам да биде еднослојна, двослојните баш и не ми одат.

stefanjanevski

  • Guest
Еве една слика до каде имам стигнато, всушност плочката е завршена, остана уште програмирањето. Сакам само да прашам, кога на влез ке донесам 12 волти, од 9 диоди, светат само првите три, а надоле не свети, ама ова го пробувам без интегралец. Дали кога ќе го ставам интегралецот ќе светат сите?


Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male