Author Topic: Аудио засилувач "Моќност = 250W" !  (Read 1445 times)

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Аудио засилувач "Моќност = 250W" !
« Opened on 02.05.2011, Monday, 21:32:45 (Edited 04.05.2011, Wednesday, 13:41:32) »
Здраво другарчиња! ;)
Овдека вака ви е претставен високо квалитетен комплетен аудиозасилувач кој без никакви проблеми испорачува чиста синусна снага од 250W/8omi!! :o :o

Напојувањето му е со симетричен доброфилтриран напон Us=+/-63Vdc!!
Кој сака да си ја обиде среќата со овој висококвалитетен засилувач нема да згреши!
Повеќе пари но затоа задоволство ептем големо,... :D :D
Со овој засилувач без гајле можете да се џилитите со многу скапи профи засилувачи од познати фирми,..
Повелете уживајте!!! ;) :D :D

Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Аудио засилувач "Sila 250W" !
« Reply #1 on 02.05.2011, Monday, 23:44:49 »
битно имаво му е јако хахах ., ги имаш напрајно?

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Дури знам и од каде го пресликал,а дали е направено... Ова е одамна видено,батка Делија !

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Најбољи аудио засилувач "Моќност = 250W" !
« Reply #3 on 03.05.2011, Tuesday, 18:06:33 (Edited 04.05.2011, Wednesday, 13:42:05) »
Дури знам и од каде го пресликал,а дали е направено... Ова е одамна видено,батка Делија !

Дали видено или невидено или пресликано,...како сакате кажете другарчиња,...засилувачов е одличен кој сакат што сакат нека кажујт!! ;) :(
На форумов видов само засилувач од DARK и фала богу успеал човеков во намерата,...
Неговиот засилувач е за пофалба, но овој понудениот овдека вака најмалку ет за две класи погоре!!? ;) :o
Некој ако мислит на форумов дека ет демек голем стручњак нека понудит засилувач тој што го изработил, па ако е машко овдека вака на форумов стручно и научно ќе го споредиме со овој понудениов,...и што да кажа за крај кажано ет се!
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9425
Абе Делија,со моиве дечки во КМТ до 100вати само работиме ,оти се нема пари за појаки звучничиња!
Се над 200 вати овдека купуваме,ако ни треба.Поевтино е.

Offline Delija

  • Баниран
  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 265
  • Gender: Male
  • Господ ја сака Македонија, а и ЈАС!!!
Одг: Аудио засилувач "Моќност = 250W" !
« Reply #5 on 03.05.2011, Tuesday, 18:45:03 (Edited 04.05.2011, Wednesday, 07:56:28) »
Абе Делија,со моиве дечки во КМТ до 100вати само работиме ,оти се нема пари за појаки звучничиња!
Се над 200 вати овдека купуваме,ако ни треба.Поевтино е.

Batka поштено да праша, каде е то КМТ па да купа и ја поевтини ствари?! 8)
Секогаш и секаде,...Најповеќе со електрониката!