Author Topic: Групна нарачка за универзални плочки?  (Read 5699 times)

Offline Eptesicus

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
гладам тешко ни оди организацијава па мислев да земам 10-15 плочки и да ги поделиме некако кога ќе стигнат [веројатно по еден месец:)]. ни на ebay ни на payPal ја нема македонија во списокот. планирав да платам со visa. можам некако да купам?

Offline 6efot

  • Нов член
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
ако ја немат  видов на еден линк Worldwide - Free shipping пишеше занчи кај и да е во светот ке пратет :D  и за една недала ке стигнел  па пробајте купете и ке видиме ако стигнет ке ги поделиме ..

Offline Eptesicus

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
абе ќе ги пратат само прво да им платам :) мислев некој од тие со PayPal акаунт да не знае некоја финта, да одберам друга држава или нешто такво... да не имам после проблеми со поштата

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Дечки ај утре да се најдеме негде да му дадеме пари на бојан да ни нарача плочки...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Eptesicus

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
само кажете кога и каде, можи ќе е полесно да му уплатиме на сметка [барем мене ќе ми е полесно :)]
некои се откажаа, ако има и за 6efot земам две (4+2=6)

stefanjanevski

  • Guest
На PayPal акаунтот треба да ставиш дека си Словенец, ама може само со картичките на Тутунска банка и тоа ислкучило со Виса и Мастер. Мислам дека беа тие, јас користам Виса и си нарачувам делови. Во просек неделно по 5 работи ми стигаат :D

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
Има ли уште плочки земам 4

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Стварно бе што направивте со плочките, зедовте ли ? и ако ззедовте кажете какви се добри, лоши ...

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
утре ако не стигнат ке треба да им пишам на тие од ebay, за пак да ги пратат...така се договоривме :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

stefanjanevski

  • Guest
Не се жали на ебаѕ, ништо нема да направиш, жали се на PayPal и за одприлика пет дена ќе ти ги вратат парите, а ако ти стигнат плочките во меѓувреме, ќе ти бидат за бакшиш. Така мене еден кардридер не ми стигна 30 дена и ми ги вратија парите, после 3 дена го начекувам пред врата.

Offline MarkoMK

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 1001
  • Gender: Male
Не се жали на ебаѕ, ништо нема да направиш, жали се на PayPal и за одприлика пет дена ќе ти ги вратат парите, а ако ти стигнат плочките во меѓувреме, ќе ти бидат за бакшиш. Така мене еден кардридер не ми стигна 30 дена и ми ги вратија парите, после 3 дена го начекувам пред врата.

Компанијата што ти го праќа пакетот знае дека си го примил и знае точно кога. Нашава пошта ја известува. Мене еднаш месец ипол не ми стигаше едно даљинско имав нарачано. Им пишав да ми ги вратат парите. Откога ми ги вратија, ми стигна пакетот - и после тоа одма ми пишаа дека ми стигнал пакетот и да го платам (пак). Нормално им платив,..
Така да тешко да ги зезнеш... :)
Life is too short to remove USB safely ..

Offline stefan1984

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 116
што бидна  ?

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
хепи њуз за тие што им нарачував плочки..денеска стигнаа (КОНЕЧНО) после 2 месеци чекање...



еве и една грда слика направена со телефон зашто апаратот незнам кај ми е :) и кои ми порачаа плочки нека ми пишат порака за кај и кога да се чекаме... :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline LordZi

  • Глобален Модератор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3185
  • Gender: Male
  • I'm gonna live forever or die trying...
    • LightCraft Studio
Имам исти овакви од и-беј, ќе те советувам пред да ги користиш провери ги пошто знае да има ептен тенки споеви помеѓу некои пинови, мене еден уред не ми проработе од прва баш поради тоа :P :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
фала за препораката...ке бидат проверени сите чим така :)
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)