Author Topic: Групна нарачка за универзални плочки?  (Read 5830 times)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Мислеше на плочка/и не на порака;D?Земи за мене 5 плочки,и кажи кај да дојдеме да ти дадеме пари... ;D
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Malecko a што бидна со таа првара нарачка од марко?
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
Одг: Групна нарачка за универзални плочки?
« Reply #47 on 07.04.2011, Thursday, 13:04:23 (Edited 07.04.2011, Thursday, 13:13:58) »
да, на плочка мислев, и пиши порака кај мене да знам кај да барам кога ке треба да нарачувам
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline SKOLS_OLD

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 2782
  • Gender: Male
извинете за оф-топиков.Но сакам да прашам дали може да ми нарача некој ЛЕД матрикс дисплеи??

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
Malecko a што бидна со таа првара нарачка од марко?
Епа што знам,се се испомеша,еднаш ај 2,па не 2 ај 5,па ич нема да зимам,се изгубив ;D >:(.Еве и бојан се понуди да нарача,ете пишете му на бојан кој колку плочки сака,ќе му дадете пари и готово,ќе ви нарача...
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
не знам што било проблемот.. гледам мене ме потенцираш.... јас реков ке нарачам 2 бидејки не знам дали вредат ако знам дека се добри би нарачал уште 2 а после ти си направил 2+2=4  :D :D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
не знам што било проблемот.. гледам мене ме потенцираш.... јас реков ке нарачам 2 бидејки не знам дали вредат ако знам дека се добри би нарачал уште 2 а после ти си направил 2+2=4  :D :D
Извини ако те навредив,иначе општо зборев...Ете сега е поедноставно,пишете му на бојан колку плочки сакате и ќе ви нарача,да не се збркуваме.Стигнав негде до 21 кога беа,после се се испомеша и ништо не направивме..Лесно е да кажеш сакам 5 плочки и крај,друг некој да прави математика.
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
иначе луѓе 170 денари ви се 5 плочки, а 35 денари 1 плочка...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Malecko

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3059
  • Gender: Male
иначе луѓе 170 денари ви се 5 плочки, а 35 денари 1 плочка...
Еве види тука колку е доларот
Code: [Select]
http://www.kb.com.mk/ 3,6 долари тоа е негде 152ден за 5 плочки
If you're good at something, never do it for free... -Joker

Offline Bojan

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 3235
  • Gender: Male
  • Turn it ON and keep it ON
43.61 денари ти е долар, значи скоро 160 денари ке биде :D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline MartinSk

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 647
  • Gender: Male
бојан ти пишав дека ми требаат 3 плочки ама чим се волку евтини земи и за мене 5 па ке се договоиме каде да ти даадм пари :)

Offline Devil

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 5329
  • Gender: Male
    • Македонски форум за електроника
чкртнете ме мене од листата не земам јас :)
бар не сега :(
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила.Почитувај ги куќните правила!

Offline 6efot

  • Нов член
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Одг: Групна нарачка за универзални плочки?
« Reply #57 on 08.04.2011, Friday, 11:30:30 (Edited 08.04.2011, Friday, 11:35:36) »
јас сакам да земам 2..( имам акаунт на alert pay ако можит да му префрла на некој со имат paypal па за да платит за мене..)и имат некој поблиску што живее до охрид сите ли сте во скопје..

Offline Eptesicus

  • Баниран
  • Нов член
  • *
  • Posts: 31
јас често идам во охрид :)
не знам точно како работи ова „alert pay“ ама вероајтно ќе е најлесно да се уплати на сметка во банка

Offline 6efot

  • Нов член
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Одг: Групна нарачка за универзални плочки?
« Reply #59 on 08.04.2011, Friday, 20:15:46 (Edited 08.04.2011, Friday, 20:29:23) »
како се имато договорено..ке му префрлите пари на еден и тој ке нарачат за сите и кај него ке стигнат плочките и после ке земате од кај него..??? и ти ко ке идаш навака ке ми ги дадеш тие ..а за ова alert pay немај гајле јас ке префрла на некого ако правите така..