Author Topic: како да ја приклучам мојата гитара бежично во појачало,миксета,процесор,...?  (Read 2511 times)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12427
  • Gender: Male
  • Не фалширам
значи ќе треба да купам  :(

Паа... најверојатно, да, и да одвоиш релативно добра сума на пари за тоа (како што има пишано batka, се што е над 150 евра и спаѓа во безжичен пренос на звук е добро).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 9429
Темава е стара меѓута јас се уште немам ништо направено, па сеа ајде да појаснам што ми треба бидејки гледам некои членови не ме сватиле конкретно на што мислам.
1.Предавател - делот кај што ќе приклучам гитарата
2.Приемник - делот кај што ќе го приклучам во миксер,....
Дали може некшто вакво да се направи за да можам ја коа ќе свирам да ми се мотаат кабли околу нозе xd
Благодарам однапред  :)

Оваа тема е мнооогу постара батка! Ама се се сведува - колку пари - толку музика!! Во аматерски услови,ако веке толку сакаш безжична гитара,направи си предавателче  на чиј излез ке ја приклучиш гитарата,а за приемник користи некој FM тунер или радио со  такви можности.Сигналот од тунерот * обработи го* преку каков сакаш ефект и внеси го во излезно појачало ( какво сакаш).Предавателчето е најлесно со батерија да го напојуваш за да бидеш наполно * безжичен*.А,дали ке го вградиш внатре во гитара,ке го носиш на појас,тоа е твоја работа.