Author Topic: Кој телефон е подобар?  (Read 1057 times)

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Кој телефон е подобар?
« Opened on 03.02.2011, Thursday, 16:46:02 (Edited 04.02.2011, Friday, 07:58:59) »
Сакам да го видам и вашето мислење кој од овие телефони е подобар по карактеристики: Nokia N900 или Nokia N97

Тука можете да ставате постови и од други телефони ;)

Ако нечини темата или насаловот поравете ме слободно  :D ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline GigaWatt

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 12890
  • Gender: Male
  • Не фалширам
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #1 on 03.02.2011, Thursday, 17:22:27 »
Искрено, би сакал да ти помогнам во изборот, но навистина не се разбирам од телефони и опциите кои ги имаат :S. Поради тоа, не гласам :S.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline Georgi

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 353
  • Gender: Male
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #2 on 03.02.2011, Thursday, 17:37:17 »
Според мене N900

Code: [Select]
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2917&idPhone2=2615

Offline BOBAN

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 558
  • Gender: Male
  • Keyboard not found. Press F1 to continue
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #3 on 03.02.2011, Thursday, 18:43:38 (Edited 10.02.2011, Thursday, 14:03:53) »
Qtek е добар според мене :)

Code: [Select]
http://www.myqtek.com/europe/products/9000/specifications.aspx

А ако мислиш само за тие два поубо Nokia 9000

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #4 on 04.02.2011, Friday, 08:15:41 »
Значи сега засега Nokia N97  :D ;)
А кој оперативен ситем е подобар  Maemo 5 или Symbian OS ??? ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)

Offline *JOVE*

  • Нов член
  • *
  • Posts: 25
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #5 on 04.02.2011, Friday, 10:01:54 »
според мене симбиен е подобар но малку застарен е  земиси н900 по мое е подобар

Offline koala

  • Нов член
  • *
  • Posts: 29
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #6 on 04.02.2011, Friday, 11:39:53 »
Според мене досега најдобар телефон е HTC Desire HD. Но ако сакаш да купиш Nokia купи со Symbian OS.

Offline danix01

  • Експерт
  • ****
  • Posts: 512
  • Gender: Male
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #7 on 04.02.2011, Friday, 12:15:03 »
јас сум за sony ericsson
rules are made to be broken

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #8 on 04.02.2011, Friday, 14:00:20 »
danix01 без офтопици!
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline bicikle

  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 4080
  • Gender: Male
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #9 on 09.02.2011, Wednesday, 08:47:50 »
да кажам право до сега нокијата 3330 нај убав ми бил, инаку тоа каква камера имал па интернет па незнам шчо имал тамо тоа веќе ги преоѓа границите на телефон. Телефон се знајт- да се јавиш да ти се јават и тоа е. И да не се дугмињана начичкани едно да стегниш сите да "фатат", и да се ќореа онде со буквини минијатурни. па сега тачој што им текна незна.... телефон без бројки?!?!?!?!
Инаку имам приметено нокиите ги прават во повеќе држави мисла дека холандија им е матична, ама не сум сигурен

Offline DX-er

  • Администратор
  • Топ Експерт
  • *****
  • Posts: 6340
  • Gender: Male
    • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #10 on 09.02.2011, Wednesday, 10:35:55 »
ако може да се држите до темата
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни стандарди/демократија/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Ilcebt

  • Стручњак
  • ***
  • Posts: 278
  • Gender: Male
Одг: Кој телефон е подобар?
« Reply #11 on 10.02.2011, Thursday, 13:35:56 (Edited 03.04.2011, Sunday, 21:17:32) »
да кажам право до сега нокијата 3330 нај убав ми бил, инаку тоа каква камера имал па интернет па незнам шчо имал тамо тоа веќе ги преоѓа границите на телефон. Телефон се знајт- да се јавиш да ти се јават и тоа е. И да не се дугмињана начичкани едно да стегниш сите да "фатат", и да се ќореа онде со буквини минијатурни. па сега тачој што им текна незна.... телефон без бројки?!?!?!?!
Инаку имам приметено нокиите ги прават во повеќе држави мисла дека холандија им е матична, ама не сум сигурен

Секој со своето мислење и со свој избор на телефон  :D ;)

Еве линк па споредете кој е подобар телефон Nokia N900 или Nokia N97 и гласајте:
Code: [Select]
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=2917&idPhone2=2615
И како што кажа DX-er држете се до темата  :D ;)
Кога ќе дојдеш да читаш на форумот не дреми и не биди скржав. Помагај и ќе ти биде помогнато ! Правила ;)